» Poradna » Notebooky

Asus X551CA - nenaběhne

Ahoj. Dostal se mi do rukou tento laptop - naposledy se podaril spustit po několika hodinach. Pote bezel snad stabilne, nicmene se stejne prechazelo na novy takze se jen vytahli data a jelo se dále.Vzal sem si ho, ze jej nejak zuzitkuji. Disk ted projizdim HD Tunem, vypada to zatím na 0% damaged blocks. Problém = po zapnuti se roztoci asi po 10s fan, sviti ledka, dále nic. Zkousel jsem pripojit VGA monitor, HDMI TV, vyndal jsem baterii + napajeni, 2 minuty hard reset, vytahl jsem i mechaniku a dal novou 3V (musí byt nejak natocena kvůli polarite nebo na tom nezalezi?) - speaker nehlasi nic. RAM vyndat nemuzu, protoze tam nejsou - asi nejake integrovane(?), jeste jsem se s tim nesetkal, prosim info k tomuto. Klavesnice i touchpad odpojen. Jedine, co mam ted zapojene, je spinac zapnuti na klavesnici do MB, monitor k MB a vetrak. Odhaduju to na desku, ale ptam se povolanejsich. Jestli to bude mrtve, coz asi bude, tak si necham aspon disk a mechaniku [mam v PC hotswap a CD nepouzivam tak casto, ale hodi se :))]Predem diky za rady!

Odpovědi na otázku

Baterka bude asi na odpis - byla neustale zapojena a notas bezel snad nonstop (recepce). Napadlo me, jestli nemuze byt problem ve trafu. Ale ja tomu prd rozumim, proto se ptam.

"Napadlo me, jestli nemuze byt problem ve trafu. Ale ja tomu prd rozumim, proto se ptam."Problém ve trafu může být. Musíte to sám otestovat. Na dálku můžeme leda tak "věštit".

Jiste, to chapu. Jen jsem chtel, jestli by mi to někdo vyvratil tim, ze kdyby to bylo trafem tak XYZ .. Zkusim tedy sehnat nahradni. Nicmene, nemela by deska piskat? :/

Podľa mňa grafický čip na doske, da sa to vyskúšať nahriať teplovzdušnou pištoľou či sa notebook potom rozbehne