» Poradna » Windows (a jiné OS)

ASUS X550CC a licence Windows 8.1

Dobrý den,na notebooku Asus X550CC byl operační systém Windows 8.1 CZ 64bit Vytáhl jsem si licenci přes utilitku product key...Disk jsem z notebooku vyndal, namontoval SSD disk, nainstaloval jsem si Windows 8 CZ 64bit - provedl aktualizaci přes Windows Update a nyní stahuji z Windows Store upgrade na Windows 8.1.Půjde ta licence co jsem z toho vytáhl na to nějak nabastlit? Problém je, že s klonováním oddílu má problém kdejaký klonovací program a dospěl jsem do fáze, kdy se oddíl poškodil tudíž z něj už ani nenastartuju (zřejmě při pokusech klonování)Tudíž nemám jinou možnost než to nějak nabastlit tu licenci do systému nebo v horším případě poslat do ASUSu což se mi teda vůbec nechce, protože jim to bude trvat zase bůh ví jak dlouho...

Odpovědi na otázku

Pokud tam byl system predinstalovany a neni na ntb licencni stitek (u win8 se vetsinou nedava), tak je cislo ulozene v biosu na desce. Tudiz by melo stacit pouzit jakekoliv instalacni medium win 8.1 prislusne edice a instalator si cislo vytahne sam z biosu a vubec se nezadava.Cislo, ktere si vytahl muze bejt nejaky preinstalacni klic vyrobce a nemusi jit aktivovat.

Licenční klíč byl vylepen u Windows 7 a starších windowsů ale nově u Windows 8 je licenční klíč nahrán v BIOSu takže instalačka si ho sama "vytáhne"

A ještě nám prosímtě prozraď, jak jsi ten původní disk při klonování poškodil ? To musí být hotové umění - rád bych se to také naučil, ale zatím nevím jak na to.

no nepoškodil...jen z něj nejde nabootovat... Hlásí to: Reboot and select proper boot device, or insert boot media in selected boot device and press any keyOddíly tam jsou...C: a D: plus skrytý ještě 4. Na D: ještě než jsem s tim začal hejbat jsem si vytvořil bitovou zálohu která má 30GB cca a je ve složce WindowsImageBackup ....mám vytvořenou i bitovou kopii na 16GB flashce kterou když nabootuju tak tam mám možnosti co s tím chci dělat...Čekal jsem že na té flashce je normálně čistá instalace OS ale prd... jen nechápu proč na takový malý menu je potřeba 16GB flashka...docela masakr...

Zkoušel jsem si ten disk vyndat.... do ntb jsem dal to SSD, flashkou jsem si vyvolal to menu jejich a dal jsem tam obnovit bitovou kopii, připojil jsem si přes USB redukci v čemž vidím problém ten disk ze kterýho mi to nechce ted bootovat a ukázal jsem mu na D: kde je ta 30GB bitová kopie (teda našel si to sám) jenže když jsem to chtěl obnovit tak to pak na začátku té obnovy napsalo že disk byl odpojen, psalo to tam něco o DISKPART a LISTBOX... mám takové tušení že tomu vadí ta USB redukce pro sata disky...přemýšlím že si hodím tu složku WindowsImageBackup někam na 32GB flaskhu a zkusím to z ní na to SSD obnovit...

Ano, licenční klíč po updatu na Windows 8.1 půjde. Sám jsem to nedávno u stejného notebooku dělal.Měl ještě Win8, provedl jsem update-instalaci z média Windows 8.1 s univerzálním klíčem a po dokončení zadal klíč, který jsem vytáhl z BIOSu.