» Poradna » Notebooky

Asus X51RL - win Vista - nevidi stav nove baterie - nerozpozna parametry

Ahoj,potreboval bych radu ohledne problemu s baterii. Notebook ASUS X51RL - os Win Vista Cz 32 bit - nepozna baterii. Na liste mam ikonu baterie sedou, stav pise : napajen ze site, nabiji se, ale zadna data nezobrazuje, nic se nemeji. Bez ohledu, jak dlouho to tak necham (zaple nebo vyple treba cely den).Zkousel jsem 2 typy uplne nove nahradni baterie pro zmineny typ a porad stejny stav. Typ nahradni baterie A32-X51 - vyrobce whitenergyKdyz odpojim napajeci adapter, tak behem par vterin system prejde rezimu spanku. Nevypne se/ nespadne okamzite, ale vyhodnoti baterii jako uplne vybitou a proto prejde do rezimu spanku. Kdyz se toto stane, tak potom spoustecim tlacitkem nejde notebook nastartovat. Musim pripojit adapter a potom system nabehne, ale porad stejny stav, nepozna typ, kapacitu, stav baterie. Kdyz dam restartovat a jdu do BIOSu, odpojim napajeci adapter, tak notas v biosu normalne bezi, nepada, nevypina se, proste baterie urcitou kapacitu ma a notebook je schopen na ni fungovat. Kdyz dam restartovat, tak restart probiha az po dobu, kdy by mel byt zaveden operacni system. V tomto momente dojde opet k rezimu spanku. Stejny stav, pokud nepripojim adapter, tak nejde zapnout.Zkousel jsem nekolikrat odinstalovat ve spravci zarizeni ACPI ovladac i vsechny ostatni v podskupine baterie, nasledny sken novych zarizeni nebo pripadne restart, ale porad nic. V Biosu NENI moznost formatovani baterie. Nahral jsem posledni verzi biosu pro dany typ, ale taky nepomohlo.Ocistil jsem kontakty, zkousel ruzne dotlacit atd.. stale nic.Zkousel jsem i postup pro formatovani baterie kvuli nabijeni z youtube, ale taky nic.Na zkousku jsem instaloval i windows 7, ale i v tomto OS byl stav stejny - seda ikona baterie a zadny stav.Instaloval jsem i software primo na zjistovani stavu baterie (kapacita, opotrebeni atd...), ale tento Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Vadný Správce baterie (čip v MB).Co s tím?Je NB v záruce?ANO:reklamace.NE:servis -> výměna MB.Předpokládaná cena ~ 6000 Kč.