Asus X51L-AP006 - skusenosti

ZAujimali by ma ake snim mate skusenosti popripade co si o nom myslite.
Neni urceny na hry ale na pracu s videom a pozeranie movie :)

ZAujimalo by ma ze ci tam bez problemov nainstalujem XP.
THX

Model: X51L-AP006 bez OS procesor: Intel Dual Core T2370, displej: 15.4" WXGA(1280x800), color shine lesklý, pamäť: 1024(1024x1)MB DDRII, HDD: 160 GB ( 5400 rpm) SATA, optická mechanika: DVD SuperMulti DL, VGA: Intel GL960 zdielaná, čítačka pamäťových kariet 4 in 1, ASUS Power4 Gear+ porty: 4 USB 2.0, VGA Port, PCMCIA card, mic in, speaker out, PCMCIA slot, komunikácia: Modem, LAN, WLAN 802.11b/g Li-ion Batéria 6 článková rozmery: 365x264x25.5mm hmotnosť: 2.8kg

Odpovědi na otázku

Zmíněný NB provozuji něco přes dva měsíce. Zatím naprostá spokojenost. Instalace "normálních" WXP zcela bez problémů (po předchozím přepnutí na emulaci ATA v BIOS-u). Instalace přes nLite přímo na SATA HDD stejně tak bez problémů. Jediný zádrhel, který jsem zjistil už u instalace WXP, byla špatná detekce BT, ale velmi brzo jsem zjistil, že chyba byla u mne - totiž nezapl jsem BT pomocí Fn klíče. OS doslova namašlený, některé služby odstraněné, použito TuneUp Utilities 2008, Xp-AntiSpy včetně XPlite-Professional - vše opatrně a s rozmyslem. HDD rozdělen (7 particií - pro úklidy OS, testy, zkoušky atd.). Nebyl problém s ovladači, byly přibaleny CD pro WXP i Vista (jinak jsou všechny na webu Asusu). Nedoporučuji instalovat Power4Gear. Po zkouškách jsem zjistil, že nepotřebuji ani soft. ovládání WIFI (to, co je ve WXP naprosto stačí), stejně jako utilitu pro ovládání klíčů - ovládání je velmi redundantní.

mas presne AP006??
Zaujimala by ma ete hlucnost a vydrz baterie.
inak THX

Mám. Nejsem hluchý a neslyším ho. Výdrž kolem 3h +- 10 min. při rozmanité práci (nejvíce u mně představují přesuny dat, vypalování, pohyb na netu (UTP či WIFI) a Restart).

Hezký den,chctěl bych se zeptat ohledně X51L,stáhnul jsem si k němu ovladače,a zkoušel instalovat XP s integrovaným SP3 a ovladači vrámci n-lite,nicméně když jsem měl při instalaci podporu ACPI,tak mi nešel nabootovat systém z BIOSu,a když jsem podporu vypnul (při nové instalaci),tak jsem nemohl integrovat ovladač ATK0100,který je snad nepostradatelný pro funkci wi-fi (ani neblikla),bluetooth atd. Tak se chci zeptat,jeslti se to dá vyřešit integrací ovladače přímo pomocí n-lite (s tím,že bych o5 vypnul podporu ACPI),nebo jeslti by Vás nenapadla jiná možnost..Děkuji předem za odpověď a pěkný den.

Vypínat ACPI u notebooku je dost pitomost (přijdete tím téměř o veškerý power management -> tj. notebook ani třeba nerozpozná, jestli jede na baterku, nebo ze sítě). Problém který popisujete je způsoben ASUSáckým Biosem, který není kompatibilní s jistou aktualizací WindowsXP. Buď se mrkněte po nějaké aktualizaci Biosu pro váš notebook, nebo jej (po instalaci oné problémové aktualizace) spouštějte s jakýmkoliv flashdiskem, zasunutým do USB slotu - uvidíte že WindowsXP nastartují bez problémů.

Ten problém naprosto není způsobem "Asusáckým BIOSem", ten BIOS je naprosto v pořádku. Problém je potřeba hledat jinde, protože já mám kompletně nainstalovaná XP-SP2 (SP3 mi na NB nesmí). Bohužel, z tohoto důvodů nemohu říci, kde problém je, když jsem žádný nezaznamenal. Neinstaloval jsem pouze některé utility, protože po prověření, jak už jsem psal výše, jsem zjistil vysoký stupeň redundance.

Ja by som mal tiež jednu otázočku.. bratova kočka si tento notas ted kúpila a naištaloval som jej tam xp dark edition v.6 (odskúšané xp so 100% spokojnostou) problém ale nastane ked pripojí hocijaký klučik do hociktorého usb portu.. v tom momente sa book restartne.. ina porty fungujú ked tam pichnem mouse alebo klavesnicu tak to ide.. len klučiky nechce..

dnes ešte skúsim aktualizovať bios a nainštalovať iné xp ale fakt netuším kde môže byť problém