» Poradna » Počítačové sítě

ASUS WL500GP jako wifi klient - dotaz na profiky

Zdravim, potreboval bych, aby muj asus wl500gp prijimal pres externi antenu signal ze vzdaleneho ap a tento distribuoval do vsech LAN portu na sobe a zaroven do usb wifi karty zastrcene do nej.
Predpokladam ze by melo byt mozne toto udelat, je to v podstate jen obycejny pocitac s linuxem.

Je tu nekdo kdo bude ochoten poradit, a nasmerovat? S linuxem mam minimalni zklusenosti.

Odpovědi na otázku

USB wifi do routru? To nevím, moc bych tomu nevěřil. Jednodušší je koupit routr který ti umožní funkci repeater.

do routra nestrkaj usb wifi kartu, ale pozri nastavenie routra Wireless, Bridge, prepni do modu Hybrid. tak budes spojeny napr. Wifi AP providera ako bridge a zaroven budes AP pre lokalne pripojenie PC. vyuzije sa tym funkcia WDS - Wireless Distribution System, ktoru router ma v original firmware Asus. Samozrejme ked sa na to pozeras ako na Linux - nainstaluj Oleg firmware - tak sa vyhras s Linux balickami aj v command-line, plus tu je postup ako sprevadzkovat WDS s Oleg firmware : wl500g.info ...

wds ma moc malou propustnost, kdyz je karta zaroven vysilac i klient, reseni pres usb wifi se mi zda byt mnohem lepsi, jenze jak to zprovoznit. Pripojeni 10mb/s by wds nezvladlo.

nebol by som taky skepticky - 54mbps rychlost je v reale 20+mb/s, pri wds teda 10 na inet a 10 na local wifi, to by nestacilo? teda ked ide o dobre spojenie na najvyssej rychlosti 802.11g cca do 30 metrov priamej viditelnosti.

plus postup s WDS pre Asus aj tu in.view.cz ...

zkusim to wds zitra otestovat

Tak jsem WDS dneska rozchodil podle toho navodu -diky, beha to v pohode, jen z toho nejak nemuzu vytahnout vic nez dva megabity.

Se standartnim firmware od asus-u ten router nedokaze pracovat s wifi v klientskem modu. Nedovede routovat na wifi-rozhrani, jen na wan-port. Musis pouzit nektery alternativni firmware, oleguv, nebo openwrt...