Asus vs Netgear

Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s routery Asus a Netgear. Rozhoduji se právě mezi těmito dvěma značkami. Popřípadě prostředí kterého výrobce je lepší a nabízí více funkci ? Díky

Odpovědi na otázku

Router je zariadeni, ktore Ti vytvori domacu (separatnu siet).Ked potrebujes este doma pripojit viac zariadeni, tak potrebujes k tomu krabicku zvanu "switch". Ked sa chces aj pripajat na Wifi, tak potrebujes dalsiu krabicku zvanu AP (Access point).Ano, dnes sa vyrabaju zariadenia v jednej "krabicke" router > switch > AP, alebo ajmodem > router > swiht > AP .Co vlastne potrebujes rozhodne nezalezi od znacky vyrobcu, ale od poziadavok.1. ake mas pripojenie na web? neni zaujimave meno providera, ale typ pripojenia (telefonna linka XDSL, kablovka, optika, eter - Wifi na balkone, streche, rozvod LAN...)2. aku mas rychlost pripojenia, aky datovy tok potrebujes preroutrovat? Router je v podstate pocitac (ma svoj CPU,RAM) a zvlada len to, na co ma.Bezny lacny / levny SOHO router zvlada asi tak 30 Mbit/s. Ked si platis providerovi za (napr.) 100Mbit/s, tak je hovadina kupit lacnu sunku, ktora Ti to zbrzdi.3. Ake mas naroky na Wifi? Staci Ti 2.4GHz, alebo vyzijes aj 5 GHz pasmo?Byvas na okraji obce v nezarusenom pasme, alebo v panelaku, bytovka v streda obce?4. A co domaca siet, Presuvas casto subory medzi pocitacmi? Pozeraz video z ineho zariadenia, mas doma NAS? (otazka 100 Mbit/s vz 1000 Mbit/s)-----------------------------------------------Ked si vsetko vyjasnis, potom vyberaj router (router >switch > Ap-cko)na zaklade Tvojich poziadaviek a vyber produkt, ktory to splni (bez ohladu na meno vyrobcu).

Tady nema cenu poucovat bezne uzivatele o nazvoslovi, vsecho je router nebo wifi router... jak ja uz jsem na to slovo alergickej. A nejlepsi je jich poridit vice a sikovne pozapojovat, to se pak deji veci K dotazu - v ramci SoHo AIO krabicek to myslim bude vcelku jedno, funkce toho ktereho routeru dohledas v manualu a jejich pritomnost/nepritomnost zalezi na tvych preferencich viz prispevek nademnou.