» Poradna » Windows (a jiné OS)

Asus T100TAM - po přeinstalaci (na Win 10) nejde zvuk, ani dotyk

Dobrý den,na tablet Asus T100TAM (2v1) jsem nainstaloval čistou instalaci win 10 - možná to už byla chyba, že jsem formátoval disk při instalaci (všechny oddíly). Když se rozjel operační systém, tak jsem otevřel správce zařízení a vůbec tam není řadič zvuku a her. Myslel jsem, že je to zakázané v Biosu, ale žádné nastavení zvuku tam není. Také nefunguje dotyk displeje. Řadič Intel Atom Procesor IC2-hlásí chybu (po aktualizaci ovladače je ok), ale procesor s tím asi nebude mít nic společného. Prosím o rady. Díky.

Odpovědi na otázku

Doinstaluj ovladace, co k tomu chces vedet vic?!

Nenajde to vůbec zvukovku

To jsem zkoušel, stáhl jsem instalačku, nainstaloval, ale ve správci se nic neobjevilo, jako kdyby byla zničená zvukovka.

Těch tabletů mám více (stejných) - po přeinstalování se to nerozjede, ale u jednoho (obnovil jsem do továrního nastavení) to funguje. Je to stejný typ - jde nějakým způsobem zkopírovat ovladače z tohoto PC? Není to tím, že jsem smazal (formátoval) disk SYSTÉM při instalaci?

Dej sem printscreen sprave zarizeni

Instaloval jsi W10 z ověřeného originálního MS média podle FAQ?http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNezapomněl jsi vyčistit SSD na začátku instalace OS?

Ano, mám originální DVD (multilicenci) - a vytvořil jsem bootovací USB, tím instaluji všechny PC bez problémů, až teď problém s tablety. Disk jsem smázl komplet - odstranil jsem všechny svazky, vytvořil nový - naformátoval a pak nainstaloval. Originál operační systém je WIN 8.1, tak přemýšlím, že zkusím nainstalovat WIN 8.1, ale byl bych rád, kdyby WIN 10 šel rozchodit.