» Poradna » Počítačové sítě

Asus RT-AC55U router a výpadky připojení

Dobrý den, mám již druhý kus routeru Asus RT-AC55U. I v tomhle po reklamaci se stává, že často nenačte stránku, programy hlásí , že není připojení atd. Stránka či program se musí načíst vždy znova a to i dvakrát. Novější FW dělá obrovské problémy při přehrávání internetového rádia na mobilu. Výpadky atd. Zkoušel jsem reset, nastavení parametrů a vše marně. Nahrál jsem starší FW a žádná změna. Starý obyčejný Zyxel fungoval vždy bez jediného problému. A pokud ho zkusím nyní jede skvěle. Je to vada i druhého kusu či nastavení? Jsem už zoufalý. Má někdo Roouter Asus či co radíte? Reklamace?

Odpovědi na otázku

Treba chladnu hlavu.V com je rozdiel medzi starym a novym?2 pasma, skus a-cko (5GHz) vypnutalebo vypni bgn na 2,4Ja robim taku zvlastnu vec. Tebe to neradim. rozhodni sa sam.Ked kupim sietovu vec, tak vyskusam ci dobre funguje a ak ano tak ju rozoberiem (a znicim si zaruku!!!) a dovnutra namontujem pasivne chladice (kusky ohnuteho drotu na cipy) a dovnutra alebo vonku dodoatocny ventilatorik (2,5 3 4 6 centimetrovy) a na bednicku robim dierky na prechod vzduchuZariadenia mi takto funguju roky pri velmi tazkom nasadeni.Tvoj porblme ze ide a potom je vypadok svedci prave o prehrievani, alebo potom vysielas na zarusenom pasme, skus inu frekvenciu ako pisem vyssie alebo iny kanal.Velmi dobre riesenie je aj jednoducho vypnut n-kove pasmo na 2,4 GHz, teda nechat len b a g. Zostane ti mensie zatazenie routra !!!! a teda mensie zahrievanie pri uplne dostatocnej rychlosti.

take vypadky robia aj sietove karty, na jednej som vyskusal dokonca asi 4 driverydva z nich nevypadavali vobec (tie starsie) a dva vypadavli niekolkokrat denne alebo raz za niekolko dni,Sksu este aj iny driver podla vyrobcu cipu/zo stranky vyrobcu cipu (zistsi googlovanim alebo na stranke FCC), ten starsi spravne najprv odinstaluj cez device manager

Bohužel na tomhle routeru to vypnout takhle nejde.

Tezko rict, kdyz o nastaveni nic nepises. Na jakem kanalu (frekvenci) jsi pripojeny, kolik je tam zarizeni, jake je ruseni v okoli, jestli je to stejne i po pripojeni kabelem, ...Kdyz ten ASUS nastavis nachlup stejne jako ten ZyXEL tak to taky zlobi?

Ano právě když je to úplně stejně jako Zyxel, tak to zlobí. Mám nastavení dáno poskytovatelem. Proto se divím. Zyxel běží skvěle a Asus často nenačte stránky a i jinak zlobí. Zkusil jsem vše. Ovladačem sítové karty to nebude., když na starém routeru vše šlape. Je to podle mne chyba asusu. Zkusil jsem úplně vše. Asus prostě má nějakou chybu a já nevím jakou.

Znova si nenapisal, ci taketo spravanie pozorujes ked si pripojeny na ten router cez LAN, alebo cez wifi. Hlavne, ze do zblbnutia opakujes, ze stejne ako Zyxel. Ja sa zapojim az uvidim nejake namerane hodnoty.

Dělá to přes Lan i Wifi uplně stejně. Je jedno jak jsem připojen.