Asus ROG Strix X470 F (AMD), RAM, M2

Ahoj,snažím se vybrat slušné RAM k Ryzenu 7 2700X a této desce. V seznamu podporovaných je např. tato:G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 Trident Z RGB F4-3200C14D-16GTZR, která je ale s LED, které nechci. Našel jsem stejné RAM, pouze bez RGBG.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 Trident Z F4-3200C14D-16GTZ. Na konci označení jim však chybí písmeno R. Předpokládám, že jde jen o informaci, že jsou RGB, nebo může nastat nějaký problém s kompatibilitou?Dále také čekám na naskladnění M2 disků Samsung 970 Evo. Půjde také použít v této základní desce, nebo mám raději zvolit jiný typ?Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

970 EVO fungovat bude.Ty led na paměti vypnete... nebo vemte ty bez, počítám že budou i levnější a kdyžtak je vrátíte.Dle té tabulky kompatibility lze osadit pouze dva takové moduly, takže upgrade přidáním dalších modulů už není ofiko podporovánDále mysletete na "The stability and compatibility of memory modules with XMP profiles that operate beyond the JEDEC memory standard are not guaranteed. The stability and compatibility of these memory modules depend on the CPU’s capabilities and other installed devices"Tzn cokoli nad 2666MHz není s vašim CPU garantováno

S těmi RAM mi tedy není jasné, proč je v compatibility listu pro Ryzen 2 a tuto desku typ pamětí i DDR4 3600 CL18. Předpokládal jsem, že je možné se na tuto frekvenci a časování bez problému dostat. Samozřejmě při nastavení profilu v biosu.Vypnutí LED je problém, četl jsem různá fóra, kde jsou popisovány problémy, když PC usne, že pořád blikají.

Kompatibilita = paměti poběží. Pokud ale překročíte 2666MHz jedná se o přetaktování a žádný výrobce vám přetaktování garantovat nebude.

Kompatibilita = paměti poběží na JEDEC specifikaci.

On má desku plná palba, proč to komentuješ, když tomu nerozumíš.https://ctrlv.cz/Ym08I na RAM OC CL13 mi šly, mám low end desku

Máš recht a ty G.Skilly vůbec... pecka RAM-ky, nadělil jsem si je taky a teču blahem

Jaký intel?A kde to beru?http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/ROG... Posllední poznámka úplně na konci:The stability and compatibility of memory modules with XMP profiles that operate beyond the JEDEC memory standard are not guaranteed. The stability and compatibility of these memory modules depend on the CPU’s capabilities and other installed devicesAle chápu že tomu výrobce desky nerozumí, stejně jako já, když používám jeho vyjádření.

kouknu, vidim že G.Skill používá samsungyhttps://ctrlv.cz/ecJ4Nic neřešim, vim že půjdou i kdyby tam nebyly napsaný v podpoře desky, i kdy to zlobilo (3600MHz tak je dá na 3440MHz) dalším BIOSEM půjdou normálně.

nejsou skladem, ale psalo to že je mají, sorry

Děkuji, ten seznam RAM je super. Takže ikdyž u mé desky není v seznamu tato https://www.czc.cz/212470/kody tak bude správně fungovat? V označení je rozdíl pouze v GFX (optimalizováno pro Ryzen, není ale v seznamu podporovaných a GTZR je v seznamu podporovaných.