» Poradna » Notebooky

Asus rog strix g g531gt-al106t

Dobrý den, nenašel by se tady někdo kdo vlastni tento notebook? Chci ho koupit synovi, jen mě zajímá pár věcí.https://www.alza.cz/gaming/asus-rog-strix-g-g531//Začíná to vypadat na trolling, tazatel si sám odpovídá pod nickem "Simmos" - smazáno.//

Odpovědi na otázku

Těch notebooků je milion typů, takže šance najít někoho, kdo má zrovna ten stejný, je blízká nule. Takže se raději rovnou zeptej Ale jak píše kolega, pokud to má být na hry a není nezbytně nutné, aby s tím cestoval, tak notebooky rovnou vynechej. Notebook na hry není dobrá volba.

Mladej práve jezdí k mamě, ke mne, na chalupu, lanky s kamarady.. takze potrebuju neco co muze jezdit s nim. Zajimá me jak je vyřešeno RGB podsvíceni, jestli se dá nadobro vypnout, zatimco co podsvicena klavesnice zustane. A zadruhé jak asus vyřešil chlazeni u novych typu strixu, chlubi se tim pod kazdym timto notebookem takze me zajímá jak moc řvou vetráčky pri zátěži Kde žiješ v dnešni době uz davno neplatí “notebook neni na hry”

Samozrejme ze stolni pc je lepsi ale dnesni moderni notebooky strči do kapsy kdejakej počitač

Možná každý starý počítač (a ani to neplatí vždy). Stále platí, že výkon v notebooku je o dost nižší a dražší než ve stolním PC.

Ani omylem...

Holky nehadejte se, uz jsme od tematu zas hodně daleko. Mam na to svůj nazor, potrebuju notes aby s nim mladej mohl cestovat tečka. Pište prosim jen k tematu!

Pokud chceš udržet diskuzi k tématu, tak nepiš takové bludy. Pro zkušenosti s notebookem zkus najít nějakou recenzi. Zaměř se hlavně na chlazení a teploty. To je u "herního" notebooku to hlavní.

Jasný. Jen chci aby jste konečne pochopili rozdil mezi ajťakem, který řeší kazdou maličkost a mladym klukem, kterýmu je uplně jedno jestli ma pc nebo notebook, hlavne že hraje to co chce s kamarady.

Kup mu aspoň něco s GTX 1660Ti.

Nad tim 144hz modelem s lepsi grafickou kartou jsem přemýslel, ale na hry typu League of legends, cs go, apex nepotrebuje 6gb grafiku.

4 GB mají dnes low endové herní grafiky, takže 6 GB fakt není nic extra. Navíc mobilní grafiky jsou vždy slabší než ty stolní se stejným názvem:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660-T... Tady máš porovnání GTX 1650, co je v tom tvém původním ntb s levnou herní grafikou, která se dává do stolních PC za cca 15 tisíc:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650S-...

Prosimtě uz jsem to tady psal 3x ja nevim, jestli neumite cist nebo co, mladej hodne cestuje To znamena ze se premisteju z bodu A do bodu B a zase zpet. A stolni pc s sebou tahat nebude.O tohle se nezajimam.

Ty jsi asi úplný dub, co? Já ti žádný stolní PC nenutím!!!Psal jsem k těm zmíněným grafikám, aby sis uvědomil, že ta GTX 1660 Ti s 6 GB v notebookovém provedení není žádná extrémní grafika. Chápeme se nebo budeš stále dokola psát píčoviny?Tady máš +-stejný ntb se stejnou cenou, ale lepší grafikou:https://www.czc.cz/dell-g3-15-gaming-3590-ce... Zkušeností s ním tam máš popsáno spoustu. Vesměs to samé, co u všech "herních" notebooků - v zátěži hodně topí a hodně řve.

Tak malý kluk, co jen paří hry, většinou velmi brzy přijde na to, že to má nízký výkon, který při přehřívání ještě klesá (v lepším případě). To u pracovních notebooků většinou není problém, protože při většině pracovního využití se plný výkon využívá většinou jen nárazově a mezitím se stíhá bez problémů chladit. Oproti tomu u herního stroje se zapne hra, CPU a grafika jede více-méně na plno a trvá to klidně hodiny. Je to běžný omyl většiny uživatelů, kteří chtějí notebook s tím, že to nemusí být nic moc, protože to bude "jen na hry". Realita je taková, že "jen na hry" znamená o dost vyšší nároky na výkon a hlavně na chlazení (u notebooku to platí 2x, tam na chlazení není místo). Takže to fakt není o tom, že by "ajťák řešil každou maličkost" a "mladému pařmenovi" je vše u prdeIe. To spíš ten "ajťák" řeší méně maličkostí. Ale jak už jsem psal, zkus si najít recenze.

I malej kluk pozná rozdíl mezi slabým notebookem a stolním počítačem

Psal jsem to uz nahoře, ale že jsi z Brna, napisu ti to jeste jednou. Odpovidej jen na to na co jsem se ptal v hlavni otazce. Jestli ten notebook vlastniš, což jak jsem pochopil ne. Tak do toho nekecej.

To je samozřejmě blbost. Když budeš srovnávat stolní počítač a notebook stejného stáří a stejné ceny, tak ten stolní počítač vždycky zvítězí, to si můžeš vsadit

Ptal jsem se na to, neptal. Řeši se tady notebook ne sázky

16 GB ram

RAM se dají dokoupit, to problém není diky.