Asus P67 Sabertooth USB 3.0 Win10

Dobrý den, nefungují přední USB 3.0 na Fractal Design Define R4, deska Asus P67 Sabertooth. Fyzicky zapojeno dobře, správce zařízení nic špatného neukazuje. (Renesas USB 3.0 Extensible Host Controler 0.96 Microsoft).Na web Asus jsou k ovladače pro USB 3.0 k dispozici pouze pro Win7.Mám se smířit s tím, že pod W10 prostě nepojedou? Děkuji za ochotu.

Odpovědi na otázku

Windows 10 by měla mít USB ovladače v sobě, takže by to mělo fungovat OK.1) Několik posledních biosů mělo opravy pro kompatibilitu USB, stejně jako vylepšení pro tehdy nový Windows 8. Bylo by tedy dobré nahrát poslední verzi biosu2) Nejdou všechna zařízení, nebo jen některá? A fungují pomalu, nebo vůbec? Aby to nebylo kabelem, nebo zařízením.3) Můžete zkusit nahrát i onen ovladač pro Windows 7. Uvidíte co to udělá. Většinou jsou ale novějšími OS kompatibilní. Jinak by nešlo dělat ony automatické upgrady, které na Windows 10 probíhaly.

Dva USB Sandisk nedetekuje přední UBS vůbec, ale rozsvěcuje se a zhasíná u jednoho červená dioda aktivity. Zadní porty detekují oba flash disky normálně. Ten ovladač Win 7 jsem zkoušel, jen mě to dál nepustí, protože mám údajně vhodnější verzi. Dá se to nějak obejít?

BIOS aktuální, poslední....

Zadní USB3 a header pro přední USB3 jdou ze stejného řadiče (alespoň podle specifikací), takže ovladačem to nebude. Zkontroluj fyzické propojení na portech i headeru.Mně tedy přední USB3 na té FD R4 ve W10 jedou (jak na MB headeru, tak na PCIe kartě s dalším řadičem). Žádné extra ovladače to nepotřebuje (je tam jen MS).

Pokud to propojím touto redukcí:https://www.bohemiapc.cz/akasa-kabel-redukce-inter... přední USB normálně připojená zařízení detekují. Ale samozřejmě už jen jako USB 2.0

Musíš nainstalovat celý balík od Renesasu. Ke stažení zde: https://www.win-raid.com/t834f25-USB-Drivers-origi... Bez něj je v systému žlutý vykřičník. Chybu hledej v Indii a týmu betatesterů Microsoftu.

Žlutý vykřičník jsem neměl, instalace z odkazu nepomohla...

Nedávno tady byl podobný dotaz, nějakému nešťastníkovi taky nejely přední USB3. Nepamatuju se, jak to dopadlo. Možná se spokojil s USB2. On psal něco v tom smyslu, že mu tam ten konektor nejde "dobře zaklapnout" či co.Předek té bedny R4 se dá oddělit, zkontroluj ty porty "zevnitř", kabel do MB je tuhý a mohl s tím nějak "hnout". Taky můžeš někde půjčit PCIe kartu s headerem USB3 a zkusit to s ní.

jaký máš zdroj a jak je sterý? Možná tam leze nějaké rušení a Windows 10 porty při své inteligenci raději plně zakážou.

Mám tam Corsair RM650i, cca 2 roky... Pořád si myslím, že to bude softwarová záležitost. Pokud ovšem ano, já jsem na ni krátký.

Takhle pohledem jsem tam nic špatně neviděl. Při poškozeném kabelu by mohl USB 2.0 normálně fungovat? Je tam nějaký vodič/vodiče navíc?

USB3 mají několik pinů navíc (jsou utopené, zepředu špatně viditelné).

Zapojen stejný kabel, ze stejné skříně, stejný výsledek.