ASUS p5pe-VM - Havárka

Zdravím. Řeším havárku PC po bouřce (počítač byl sice vypnutý, ale v zásuvce). Zdroj naběhne, ventilátory se točí hned po připojení do zásuvky, ale neustále bliká dioda na MB a od HDD v chase, i když odpojím všechny disky a káblíky od MB (tedy kromě napájení). Co podle vás mohlo odejít? Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

PC uz dost dlhu dobu nebyvaju skutocne vypnute... byvaju totiz v pohotovostnom stave asi tak ako TVP...
Poradie odstranovania poruchu zacina
1. zdroj
2. maticna doska
3. ostatne nefungujuce alebo strajkujuce zariadenia...

Vdaka za rychlu odpoved. Tipujem to skor na MB. Keby to bol zdroj, tak nenabehne vobec, nie?

Keby to bol zdroj, tak nenabehne vobec, nie?... ....ne

To zavisi na tom, co sa v tom zdroji pokazi...
Zdroj ma minimalne 3 rozne napätia. Je mozne, ze sa pokazilo len jedno....
Ale skor to tipujem na problem s maticnou doskou, aj ked reset BIOSu nieje zly napad.

já bych začal resetem biosu (jumper najdeš v manuálu)

Co podle vás mohlo odejít? od "jen" zdroje po vše.

Já tipuju na zdroj určitě.

Zkusím tu baterku, pak jiný zdroj. Dík za tipy.

Moderní deska neběhne i bez baterky.....

Taky tipuju zdroj. Stalo se nam 2 roky zpatky. Bourka, 2 pc v jedne mistnosti. Na strese ext antena od modemu o2. Oba pc spojene utp kabelem. Oba sly zapnout, ale nenabehly. Nastesti jenom zdroje sly do kytek.

Jestli to slo po siti 220V, tak bude v haji jenom zdroj. Pres zdroj ne prepeti nedostane. Jestli to slo po siti LAN, tak je v tahu sitovy adapter. Jestli je proslehly, zkratuje napajeci zdroj a ten pak cykluje, jak se snazi najet, ale proudova ochrana jej zase vypina (proto to blikani).

Tak baterka nepomohla. Dneska si půjčím zdroj a pak se uvidí. Ale ta síťovka mě nenapadla. Nad barákem je WiFi vysílač, že by to sklouzlo po routeru jen do jednoho PC?

doska sa niekedy lubi seknut a tvari sa ze je v pi...

pomoze nakomplet vybrat z nej vsetky komponenty/aj procak/ a resetnut bios

Tak to tu zamykám. Deska vyměněna. Děkuji všem zúčastněným.