Asus p5kc ram

dobrý den, mám starší desku P5KC asus, chci do ní koupit paměti ram. Nejradši bych měl 2x4gb DDR3.na stránkách asus jsem našel toto:2 x DIMM, Max. 4 GB, DDR3 1333(O.C.)/1066/800 Non-ECC,Un-buffered MemoryDual Channel memory architecturePlyne z toho, že celkem 8GB (2x4gb ddr3) ram by tam nejelo?Mám win7 64-bit.děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Desku mám také doma a umí buď 8GB jako 4x2GB DDR2 nebo 4GB jako 2x2GB DDR3. 8GB DDR3 ti nesežere.

DěkujiJeště se chci zeptat: asi není možné zapojit ddr2 a ddr3 zároveň?

Fyzicky ano, jde tam nabouchat 4+2 moduly, ale fungovat to samozřejmě nebude. Maximum je tedy 8GB DDR2. To se dá v bazaru splašit okolo 1500kč, tedy podobně jako nová DDR3 o stejné kapacitě.

Otevři si datašit Intel P35:http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/3169... povolené konfigurace na straně 354 - hlavně je důležité dodržet počet rank a bank - v určitých kombinacích potom nemusí stabilně fungovat na vyšších frekvencích!