Asus P4P800-X_Zvýšení výkonu P4_Northwood_2GHz

V BIOSU je možnost zvýšení taktu procesoru o přednastavené hodnoty až do 30%. I při minimálním zvýšení (5%) po chvíli systém zatuhne. Poradí někdo, jak to zkusit manuálně? Jaká má být správná kombinace zvýšení frekvence procesoru/FSB/AGP_PCI, aby to šlo? Jsou na to někde návody, jak postupovat?

Konfigurace: P4_2GHz Northtwood na MB Asus P4P800-X s 1024MB RAM (PC2100 DDR SDRAM 2xDIMM 133MHz)

díky za přínosné rady
Petr

Odpovědi na otázku

agp je potreba zamknout na 66 mhz ,pci 33 mhz pameti podtaktovat na co nejnize a potom skouset postupne zvedat fsb ale popatrne po 1 mhz jeto sice na dlouho ale procesor se da vytaktovat az na 2600 mhz celkem v klidu.

pochybuju že tam je dělička na paměti.... a to fsb zvedni třeba na 110 pak 120, 121,1222,123 atd...od těch 125 vo tka už to testuj...ale ze začátku se bát nemusíš...

dělička tam není ale lze zvedat FSB nezávisle na pamětech.

U této desky stejně jako u dalších MB řady P4P800 je dělička pro DDR řešena v BIOSu tak, že lze nastavit 266, 320, 400MHz. Ve tvém případě je to ale nepoužitelné protože máš DDR 2100 - 266MHz. Takže se ti bude frekvence zvedat vždy a hranice přetaktování je závislá na tom, kolik tě pustí ty ramky. Teď nevím jistě jestli na té desce P4P800-X je možnost přidat na pamětech napětí. Tím by možná šlo nějaký ten MHz získat, ale moc to určitě nebude. Řešení je vyměnit DDRky za 333 nebo 400MHz, otázka je jestli se ti to ještě vyplatí.