ASUS Ntb X541N - ide vymeniť DV D za druhý HDD?

Ahoj, kúpil som si tento Ntb a nahradil 1TB interný disk za 256GB SSD. DVD mechniku by som ani nepotreboval tak sa pýtam či nejak ide vybrať a vložiť tam nejakú (akú?) náhradu, kde by bol ten vybraný HDD 1TB pripojený ako druhý disk.Tento mám - https://notebooky.heureka.sk/asus-x541na-gq210t/Dík.

Odpovědi na otázku

Existujú Evolveo rámčeky, ktoré sa zabudujú s HDD alebo SSD do laptopu namiesto DVD-mechaniky.Ide len o to, či máš tú mechaniku uchytenú odspodu prístupnými skrutkami - zvyčajne sú 2 a sú označené symbolom "⭗" (ak sa správne tento znak zobrazuje, je to malý krúžok vo väčšom krúžku). Ak to nemáš takto, bez porušenia záručných podmienok to nevyriešiš, resp. je možné, že máš mechaniku zabudovanú iným spôsobom, na ktorý sa nehodí spomínaný rámček Evolveo.Tie rámčeky sa robia v rôznych hrúbkach (ja viem o 9 mm a 12,5 mm, je možné že sú aj iné).