ASUS k8n

Zdravím,mám tuto desku a jsem velice spokojený,na desce jsou tři konektory na větrák :CPU fan,POWER fan,CASE fan,ale vrtá mi hlavou proč jen ten na procesor je regulovatelný,myslím softwarově ,programem SPEEDFAN.Pro lepší chlazení jsem do skříně dal ještě 1x 120mm a 1x 80mm větrák a napojil je na 5V aby nebyly slyšet.Teploty mám OK,ale dá se toto někde nastavit??BIOS?Nebo to je takto natvrdo,všechny mají tři piny.

Odpovědi na otázku

Větrák procesoru lze regulovat i "BIOSem". V BIOSu se nastavuje teplota, při které se větrák zapíná a teplota, při které má větrák maximální otáčky.

Ta deska je fakt dobrá. Skvěle se mi na ní taktovalo - Sempron i Athlon64.

Přes povolený Q-Fan v BIOSu jdou regulovat dva ventilátory. Nejde jen PWR Fan.

U těch ventilátorů ale dej pozor, některé pro roztočení potřebují min.7V.

Tak abys do nich nemusel vždycky napřed cvrnknout prstem.

Je to poněkud obtěžující...

ee běhají dobře (bez cvrnkání) ,ale pokud tomu dobře rozumím,tak mám v biosu zapnout Q-Fan??Rozepiš se trochu,pls.
Mimochodem mi na ní běhá Sempron 2800+ na 2400GHz,FSB 300MHzx8 a pohoda ,teplota CPU při zátěži neleze přez 42°C(s tím mi dost pomohl TondaB)

BIOS-Power Menu-Hardware Monitor-Smart Q-Fan Function dej Enabled a ukáže se ti další nabídka.

OK

neviem ci netreba updatnut bios na najnovsiu verziu, potom cez bios ide regulovat