» Poradna » Notebooky

ASUS K55 nechce startovat

Ahoj mam asus k55vj i5 3210m,gt635m,8gb ram,500gb disk.Dnes kdyz jsem zapnul notebook tak se rozsvitila kontrolka ze je ntb zapnuty a pak nasledovalo rozsviceni capslocku a pak zacal blikat numlock a pak wifi.Po delsi dobe se blikani zrychli Numblock-Wifi a takhle furt dokud to nevipnu.Zkousel jsem jiny procesor vyndal jsem grafiku ze slotu ale nic nepomohlo.Kdyz jsem dal pamet do nejspodnejsiho slotu tak se po zapnuti rozsvitily kontrolky a ntb se vypnul.Kdyz jsem ji dal do druheho tak to blikalo jak jsem psal vise ale po zapnuti bez ram tak se ozve dvd mechanika a rozsviti se kontrolka zapnuti a capslock ale displej se nerozsviti.Ani pri jednom z pripadu se lcd nezapne na druhem Ntb je ale funkcni.Diky za rady

Odpovědi na otázku

Hrál jsi na něm hry ?

Ne nehrál jsem hry.Rád bych věděl jak upéct desku v troubě nebo se to pokusil opravit.

Až budeš péct desku v troubě, tak hlavně nezapomeň důkladně podlévat, ať se Ti nepřipálí.

To blikání je Error code - určuje chybu. Pohledej manuál a podívej se, kde je chyba.A příště ho raději vYpni.

V manualu není žádná zmínka o kontrolkách že by indikovaly problém.Pouze že zobrazují HDD,zapnutí atd..

Jak mám zapéct desku když mám grafiku v mxm slotu?Mám ji odpojit a pak zvlášt nebo ji nechat ve slotu na desce? A pokud bych ji zapékal zvlášt tak asi tech 200 Celsia na 8min je asi hodně na o dost menší destičku.

Až ji budeš pect, tat dej troubu na 250 a nezapoměň oddělat kondíky, aby nevytekly. Nejlepší je trouba plynová.

No pájku nemám ale stačilo by dát alobal na kondenzátory a bylo by to snad ok.

to se ucis opravovat notebooky? ci jaky jiny duvod na vymenu procesoru a likvidace grafiky?

Ano začínám opravovat notebooky ale nejdřive bych reflownul grafiku a pokud to nepomůže tak i desku.

Tak jsem upekl grafiku a desku ale stále to samé.

ale to není 100% že to půjde. já mám notas kde dělá artefakty a stejně to dělá dál i po upečení ale třeba grafiky pro PC jsem opravil 3 ze 4 a stále jedou ta jedna byla vyzkratovaná KVALITNÍM zdrojem

A kdyz dam ramku do 1. Slotu tak se zapnou kontrolky a pak zhasnou.Kdyz do 2. Slotu taky se rozsvitej kontrolky a az po vypnuti zhasnou.Kdyz spustim ntb bez ram tak se ozve zvuk z dvd mechaniky a svitej kontrolky dokud to zase nevipnu.Pri vypinani kontrolky zhasnou jako u Asusu K55 ktery je ok.

Mrtvola? 😃

Tak alespon bych chtel zjistit jestli je studenak na grafice v mxm slotu nebo na desce.Nebudu zbytecne tavit cin na desce ktera je ok.