ASUS F5Z - Nepřehraje CD, jen DVD

Zdravím!

Mám problém se svým notebookem Asus F5Z. Notebook mi prostě nevezme napálené, ale ani originální CD. DVD jdou v pořádku. Zkoušeno jak na Win XP, Vista tak na 7. Vyřeším tento problém doma, nebo je nutný zákrok technika?

V mechanice se CD roztočí, čočka seekuje jak divá ale nic nenačte.

Předem podotýkám, že bez notebooku se neobejdu ani jeden den, takže pokud by to šlo doma, byl bych jedině rád!

Odpovědi na otázku

Jestli si sam umite vymenit v laptopu optickou mechaniku, pak problem vyresite i doma. Jinak je asi lepsi laptop bud reklamovat (je-li v zaruce), nebo ho dat do servisu, aby mechaniku vymenil odbornik*.

Pomerne beznym projevem selhani opticke mechaniky je stav, kdy cte pouze DVD, ale nikoli CD nebo naopak.

* Nova mechanika by mela stat neco pres 1000Kc a vic nez hodinu prace by si na to solidni servis uctovat nemel.