» Poradna » Windows (a jiné OS)

Asus Eee PC X101CH

Nainstaloval jsem na tento netbook (Asus Eee PC X101CH) Lubuntu 16.04. Vsechno chodi jak ma, krom hlasitosti zvuku. Pokud jsem ve Windows 7 starter nastavil hlasitost na nejvic, netbook celkem rval. Pokud nastavim hlasitost na nejvic v Lubuntu je cca. na pulce hlasitosti ve Windows 7. Nepomohou ani klavesy na zesilovani/zeslabovani zvuku, jinak fungujou jak maj (funkce tech klaves).Muzete prosim nekdo poradit co zkusit?

Odpovědi na otázku

Vyzkoušej jinou distribuci, nemusíš instalovat, stačí live. Začni U 14.04

Dik za pomoc, ale radsi bych v teto zavade vyresil pricinu toho problemu a ne jeho dusledek.

Dej si tam Windows 10.

Nainštaluj si PulseAudio Volume Control (pavucontrol), prípadne aj qasmixer, potom sa Ti bude dať lepšie nastaviť hlasitosť (aj do toho "revania"). Pri prvom spustení aplikácie qasmixer musíš pomocou F6 otvoriť voľbu zvukovej karty, aby sa ukázali aj ostatné ovládače hlasitosti, nielen master.

Dekuji moc, akorat mam dalsi problem. Pred cistou instalaci na netbook jsem zkousel to zkousel LIVE z flashdisku...zvuk sel ale potichu. Pak jsem si precetl tento prispevek. Nainstaloval system na disk, pote stahl aplikaci PulseAudio Volume Control. A ted kdyz pustim jakekoliv audio, vidim jak v ovladani hlasitosi ukazuje DB metr, ze zvuk jde. Pokud dam MUTE DB metr prestane ukazovat "zvuk". Tudiz system jako takovy zvuk prehrava, ale netbook je tichy. Jelikoz nemam zkusenosti z Linuxem nevim co dal zkouset. Mate prosim nekdo napad?

Jelikoz video "vyda za tisic slov" nahral jsem presne o co jde. Zde to je:https://uloz.to/!krSEBNKjJ/problem-zvuk-mov

... v tom PulseAudio Volume Control je potrebné nastaviť na všetkých kartách to správne zariadenie - ak nevieš ktoré, tak ostáva jedine "metóda pokusov a omylov" - tak som to urobil aj ja pri rovnakom probléme ako si popisoval (úspešne) ...

Co tam dat XP? Myslim ze puvodne eee je mely defaultne.

Lubuntu je na těhle strojích několikrát rychlejší

Pisem z rovnakeho ntebooku, odporucam mint 17.3 mate s kernelm.3.19bez upgrade.funguje jas, hlasitost, touchpad vypinanie