» Poradna » Notebooky

Asus eee pc 1001 pxd

Dobrý den,jestli je tu někde mezi váma IT nebo člověk,co rozumí trošku víc instalací/reinstalací windowsu,tak mi pomozte prosím.Problém: Mazal jsem nepotřebné oddíly a nechtěně jsem smazal i oddíl na kterém jsem měl systém(nevím jak,ale normálně to šlo smazat ).Po restartu mi notebook najel až do doby,kdy mi vyjela tabulka,jestli chci pokračovat obvyklým způsobem,Příkazovým řádkem atd...Dám Obvyklým způsobem(můžu kliknout na cokoliv) a hned mi to vyhodí zpátky jakoby restart a pořád dokola.Už nevím,co s tím,zkuoušel jsem dát v iso souboru win xp,7 na FLASH disk,ale píše m uito nějaké věci,že Operating system missing.Jsem zoufalý.Děkuji moc za pomoc.

Odpovědi na otázku

No jestli si smazal oddíl na disku c, kde by měl být funkční OS, tak tam asi už žádný není a nebo je nefunkční.Instalovat z flašky musíte mít povolené, či nastavené v biosu nbooku.Návodů, jak si vyrobit instalační flašdisk najdeš na netu hodně.

Ahoj,děkuji za odpověď,ano smazal jsem oddíl,kde byl nainstalovaný OS,všechno podle návodu jsem zkoušel.Třeba přes tento návod(http://www.jiribrejcha.net/2009/03/nainstalujte-si-w... ).V BIOSU jsem nastavil všechny body k tomu,aby mi to po restartu načítalo USB flash disc,ale napsalo mi to tamtu hlášku: Missing operation system nebo no bootable partition in table usb.

Manuál a najít, jak obnovit ze skrytého oddílu.

Bez mučení se přiznám. Pokud uživatel (je to vůbec uživatel?) napíše "...Problém: Mazal jsem nepotřebné oddíly a nechtěně jsem smazal i oddíl na kterém jsem měl systém(nevím jak,ale normálně to šlo smazat ). ...", zbaběle prchám.Vysvětlovat něco tomuto týpku je ztráta času.Po příležitosti se "ukázat" jistě nějaké "pako" skočí.

Tobě se určitě nikdy nic podobného nestalo,že?Nejsem počítačový expert jako ty,ale kdybych tomu rozumněl a viděl,že někdo potřebuje pomoc,tak mu poradím a nepíšu takové blbosti

Je vidět, že si přímo o to říkáš a máš štěstí, že jsi narazil na mě, takže to půjde rychle. Ten, kdo se chová na PC tak jako ty, a ještě to zde veřejně prezentuje, si zaslouží tak "nanejvýš" nadělat na ruce a pět let nepustit k vodě. Bohužel, totiž pokud neovládáš zcela základní věci a nekontrolovaně jak neřízená střela se chováš k informacím na PC tak, že zároveň absolutně postrádáš jakoukoliv zpětnou (bezpečnostní) vazbu, tak můžeš akorát tak hledat ztracený knoflík a ne data. Na rozumný pohyb u počítačů nemáš (a těžko kdy mít budeš).

Takže mi někteří chcete říct,že Vám tato stránka slouží akorát na zvýšení EGA??

Patriku,neber si kritiku osobně. Ti, co tě krituzují ti chtějí jen naznačit,že obecně ten, kdo bez rozmyslu maže oddíly, aniž by znal důsledky,by asi neměl instalovat systém, neb asi o tom mnoho neví.Neber to útok na tvou osobu, raději svěř k instalaci nbook někomu, kdo tomu opravdu rozumí. Třeba kamarádovi dej pár stovek za instalaci a máš klid.

Tohle se stává opravdu málo komu.To je zásah neznalého s největší drzostí a takto to dopadá.

Sorry, ale hrabat do oddílů bez předchozích zkušeností nebo zálohy byl fakt hodně blbý nápad. Asi tak jako kdybych se já pokoušel přebrousit si válce na motoru, když sotva umím vyměnit olej S ohledem na to celkem chápu radu dát to k "opravení" někomu, kdo tomu rozumí dobře, stejně jako rozumný člověk dá porouchané auto do servisu. Paradox je, že slepé střevo si nikdo sám operovat nezkouší a auta taky lidi dávaj do servisu, zato v PC se hrabe kdekdo. Ale ono je to totéž.

tady si musim rejpnout --- anatomie člověka je srovnatelná s jakoukoliv technikou - jsme jen soustava nosných prvků, trubek/hadiček, pump, maznic a elektrických impulzů - a dá se říci že dobrý chirurg by mohl být i dobrým automechanikem to jen tak pro pobavení

Tak proč se tu ozýváš, navíc když jsi nemohoucí...

Proto, aby ses alespoň nějak taky dostal k "lizu".

rada do života: nerejpej se v něčem čemu nerozumíš - svěř to odborníkovi (a tím nemyslím návštěvu poradny ale fyzickou osobu, která o tom něco ví ... opravdupříklad ze života: chtěl jsem pěstovat bonsaje, ale všechny mi chcípaly ... no a tak jsem přišel na to, že tomu nerozumím a vykašlal jsem se na to a kupuju si hotové

Notebook vypněte, zavřete a zaneste do rozumného PC servisu. Nebo ho dejte do rukou člověku, který ví co dělá.

Jo,děkuji,to udělám,protože tady bych se toho z jistých důvodů ani nedočkal

Tady ti to samozřejmě nikdo neopraví. Odkaz jak vytvořit instalační flash disk jsi dostal, co chceš víc?

Ak požaduješ erudované vyjadrenie k tebou úmyselne sprzneného OS na systémových oddieloch stačí ti porozumieť tomuto obrázku:http://www.kf.fpv.ukf.sk/ParticleAdventure/slovak/...

Tak nevím, nevím.. "Operating system missing"Např. použitím prográmku Rufus správně zvolit: "Schéma oddílu a typ cílového souboru"Případně upravit nastavení v Biosu .. nebo upravit disk příkazovým řádkem: Diskpart

To je od tebe hezké,ale já se do příkazového řádku ani nedostanu,mám na výběr tyto možnosti:1Nouzový režim,2.Nouzový režim se sítí,3. Nouzový režim s příkazovým řádkem,4.Poslední známá funkční konfigurace(pokročilé),5.Spustit systém windows obvyklým způsobem). Ani jedna z těchto nabídek není použitelná.Při kliknutí na příkazový řádek mi vyjede jen pár souborů s DRIVERAMA a pak se to zase znovu zrestartuje.Ten Diskpart jsem chtěl zkusit už dřív,ale vážně se tam nedostanu.Dokonce jsem si sehnal i Windows starter,ale přes USB mi to taky nechce načíst(.iso)

A to si akože iba skopíroval ISO súbor na USB disk? A čo tak vytvoriť bootovateľné USB pomocou napr. Windows USB/DVD Download Tool?

Dík šéfe,ale zkouším to teď přes program UNetbootin,protože tam ten mi háže chybu s frameworkama nebo co.Ale dík,už to je na dobré cestě.Jinak já to tak dělal pokaždé,že mi stačil pouze iso soubor na flashce a šlo to,ale tentokrát ne

sorry, ale ještě jsem nezažil, že by šlo nabootovat rovnou z ISO obrazu jen tak vloženém na flash disk. Vím, že třeba box Zalman ZM-VE300 by to mě zvládnout, jenže ten nějak hardwarově emuluje DVD mechaniku.

Mily Patriku, nevrtej do neceho cemu ani za mak nerozumis. Uz ti to tady mnozi napsali ruznou formou tak poslechni.Pri urovni tvych znalosti IT si akorat koledujes o komplikace ktere by nektery tvuj znamy nebo kamarad vyresil za par desitek minut a flasku.