» Poradna » Programy

Asus AI Suite 3 nebo Asus Armory Crate ? Rozdíl ?

Ahoj,instaluji nový kompl s MB Asus TUF B650 gaming plus.A ve výchozím stavu WIn 11 je naistalováno AI suite a Armory crate. Přijde mi, že oba programy nabízejí dost podobné věci v jiném kabátu. Otázka - Je tedy potřeba je tam mít oba, nebo k čemu je přesně který určený a umí něco, co druhý neumí ?Abych zbytečně neplevelil počítač.Díky .

Odpovědi na otázku

rozhodne to nieje to iste. Armoury Crate je zakladny sw pre asus dosky do windowsu, vsetko ostatne je az pod tym. Daj tomu 5 minut a zbadas, co je na co. Ked na to pride, nemusis istalovat ani jeden znich, avsak cez AI suite si nastavujes vrtule, a chces si nastavit vrtule aby dobre bolo, nie? AI suite sa instaluje az z AC.

No to je právě otázka, vrtule mám nasvené z biosu na režim Quite a spokojenost, EXPO profil pamětí taky a nevím, jestli bdu potřebovat víc. AC hází hláčku o Aura ( podsvícení ), to stejně nepoužívám, a atak bádám,aby mě to vác neotravovalo, než pomáhalo. Dá se říc, jak moc je to systémově náročné ( tedy jestli má cenu to vůbec odistalovávat z hlediska výkonu, jestli to vůbec nějak poznám ) ? Ryzen 7700, 32 GB DDR 6000. Btw. jedniné,na co jsem to chtěl využít, byl update biosu z windows a to se stejně nepovedlo. EZ flash si bios našel, pak se počítač měl restartovat a potom už nenaběhl ( diody na MB svítili červeně ), tak nevím, k čemu mi to je ...Ještě tomu dám šanci a pořádně si to prolezu, ale spíš jsem chtěl slyšet názor někoho, kdo to používá a řekně - bez toho nemůžeš existovat, nebo je to celkem k prdu

ak si spokojny s nastavenim v biose a nechces si prepinat profily chladenia, tak nemusis mat nainstalovany ani jeden... Ale moje vrtule idu tichsie, ked ich nastavim v AIS, lebo sa tam daju nastavit nizsie otacky ako ten profil v biose.. A ked si zapnem hru, tak si to prepnem na profil, ktory som si vytvoril pre hry. Mne to takto vyhovuje, ked tebe inak, rob to inak..

Pokud je cilem netahat do pocitace zbytecnosti, pak urcite nepotrebujete ani jeden z uvedenych programu.