ASRock N68C-S UCC dotaz na specifikace

Ahoj 1.dotaz. Mám v této desce 2x DDR3 3G (takže 6) můžu k ním přidat 1 DDR2 2G? (mám strach ji tam strčit :D )2,dotaz. uvažuji naň novou zakladovkou ale jediné v čem se nevýznam jsou CPU, kterou by jste mi doporučily aby mi tam vlezl současný procesor a později lepší?

Odpovědi na otázku

1. Současný provoz DDR3 a DDR2 není možný.2. Nefunguje mi věštecká koule, takže nevím, co teď máš za procesor.

Deska co máš, je AM3+ socket... šlo by koupit nějakou 970 desku, do které by šel aktuální, i 5 let starý FX6xxx/8xxx ale to nedává moc smysl... Koupit pak cpu i s deskou...btw: Evidentně se nevyznáš ve více věcech, než jen v cpu...

No asi nevyznám beru to jako puzzle :D procesor mám AMD Athlon™ II x4 640 hele a jak jsi poznal že tam můžu strčit AM3+ když je u ní napsáno AM2/AM2+/AM3

Mno já našel podle označení desky asi trochu novější... Reálně je to prostě starý jak metuzalém. Koupit novou desku s cpu... buď aktuální Intel, nebo za půl roku má AMD vydat Zen kterej nidko neví jak na tom bude... ale je třeba ho zmínit ,aby mě zastánci AMD neukamenovali :)

Sú dosky, ktoré podporujú aj DDR2 aj DDR3 (ale nie súčasne). MCH je väčšinou v CPU (okrem core2) a teda ak do dosky dáš AM2, podporuje DDR2, ak AM3, tak DDR3

Jediné omezení je buď DDR2 nebo DDR3. S procesorem to nemá nic společného. Na desce je ještě starý řadič pamětí od nVidie. S procesorem AM3 bezproblémově pracovaly DDR2. Stačí se podívat do manuálu.

Myslel som že také sú len dosky s core2

A také nevíme, jakou máš bednu. ta současná deska je mikroATX, takže by se tam ATX deska nemusela vejít.

Jo tak to netuším ale větší tam nevleze, max směrem dolů mám ještě tak 10 cm místo, nejsem teď doma abych to našel :)

1. ako už písali - kombinovať sa to nedá2. bod 2 sa vylučuje s bodom 1, takže buď chceš navýšiť RAM, alebo chceš novú zostavu. 3. ja by som menil celý PC - i3, 8 GB DDR4 + GTX 750 Ti - 1070 (ak nestačí HD 530) - slušný výkon na nejaké roky s výhľadom na upgrade na i7-6700 + GTX 1080. FX by som už nekupoval, resp. neudržiaval, lebo slušná doska pod neho stojí asi ako doska pre Intel - za istých okolností je FX-8300 + 990FX + dobrý chladič za takmer rovnakú cenu ako i5-6500 + B150. Ak by si hral staršie hry, ktoré využiju len 1-2 jadra, tak s i3 ešte ušetríš a výkon bude na jadro väčší, TDP krpaté.

Mno ono když mi jede třeba Call of Duty: Infinite Warfare na normální kvalitu, rise of tomb raider na vysokou atd tak se mi nechce kupovat komplet nové střeva ale jak vidím tak zakladovku budu muset koupit i s procesor, zbytek se dopasuje :DNebo https://www.alza.cz/sapphire-hd-6790-d231209.htm už též nikam nedám?

1. slušná doska s podporou do 140W CPU: https://www.alza.cz/gigabyte-990xa-ud3-r5-d39... 2. minimum, ale nedoporučuje sa OC: https://www.alza.cz/msi-970a-g43-d526998.htm a je to použité (nová stojí 1 859 Kč)3. HD 6790 nemá ani na GTX 750 Ti, ale paká ako high-end GTX 10704. Ty na tom šunte hráš RoTR, alebo by si chcel hrať?5. k tomu CPU dáš max GTX 750 Ti, alebo staršiu GTX 660, nič extra viac a ak by si chcel skutočný herný PC, musel by si meniť aj tak MB, CPU a GK a to už radšej i3-6100 + 8 GB RAM a grafiku aj keby z bazaru GTX 950 a máš základ za slušné peniaze a postupne môžeš šetriť aj na i5-6500 a GTX 1070. Do FX by som nešiel. Papká to, je to staré a upgrade 0 (ak nevyužiješ viac ako 4 jadrá, ani FX-8300 @ 4,6 GHz nie je delo a hlučnosť aj tak bude inde ako i5-6500 ak nepoužiješ Grandis)

Ano hraju na tom šrotu RoTR protože ten procesor šel přetaktovat na 3,45 (na 3,7 nestíhá chladit) a grafika též přetaktovaná ale už nevím na jak moc asi po hodině hraní jsem musel vypnul antialiasing (ten nějak nezvládá nikde u těch nových her) a o kousek ubral textury protože to nebylo úplně plynulé. Ale myslím si že by stačilo zase reinstalovat windows (po těch 4letech) a jelo by to naplno!P.S.: taktovat jdou v ovladačích, jen ty V v biosu stačily přidat.P. S.2: taky jsem před 10 lety nečekal že ještě teď budu hrát nejnovější hry.

Tady máš desky - ty desky mají napájecí kaskádu na OChttps://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/1... https://www.czc.cz/asrock-970a-g-3-1-amd-970... Tvuj CPU ti do nich půjde

Dík

tvuj strop přetaktovanej CPU AMD FX 83xx @ 4600MHz

Hele a ta https://www.czc.cz/asrock-970a-g-3-1-amd-970... mi vydrží zas nějakej ten pátek, nebo po 5 letech tam nedám zas nic?

Má chladenú kaskádu, podporu USB 3.1, tak je zrejme novšia. Neviem čo po 5 rokoch čakáš? Či pôjde? Zrejme áno. Či budeš mať výkon? FX-8300 asi ani na 4,5 GHz nebude konkurovať zrejme ani i3-8100 (Cannon lake, 10nm), ale hry by na tom ísť mohli, videa aj 4K h265, zvlášť s Pascalom aj s Volta.

Ty desky nemají jenom "chlazenou kaskádu", ale mají větší VRM než 4+1

4+1 nezvyknú mať chladenú (okrem GA-78LMT-USB3 (r4.1), GA-890GPA-UD3H (r3.1), GA-970A-D3 (r1.3/1.4), Asrock 970 Extreme3 a pod.)