» Poradna » Windows (a jiné OS)

ASPI manager pro win 7

Zdravím, chtěla bych poradit ohledně programů využívajících aspi manager. Na xp 3sp mi problém nedělaly, ale na win 7 home premium neustále vyhazují chyby. Byla snaha něco vygooglit, nicméně dle toho co sem se dočetla (nevím co je pravdy na poškození hw a sw ovladačem), si nejsem jistá, co a odkud mám stáhnout. Popřípadě, jestli to nějak neublíží noťasu (hp 4330s). Za všechny rady a tipy předem děkuju.

Odpovědi na otázku

ASPI je starý ovladač pro komunikaci se zařízením SCSI (CD-ROM), který umožňoval přímou komunikaci s HW nutnou pro fungování některých programů. Od Windows Vista není takové chování povoleno, veškerá volání musí ošetřit sub-vrstva jádra pro komunikaci s externím úložištěm.Používat dnes jakýkoli program který vyžaduje přímý přístup k HW je velice nerozumné. Instalování takového ovladače do systému (byť WXP) je holá šílenost. Roura která je tímto vytvořena je přímá trasa pro jakýkoli škodlivý kód přímo k jádru systému.