» Poradna » Programy

ASP - zprovoznění

Chci se naučit vedle php ještě zázraky dynamických webů s asp. Používám winXP prof. Nainstaloval jsem IIS . Modul pro správu IIS hlásí, že výchozí webový server je spuštěn. Ale když se chci podívat na pokusnou stránku, kterou mám uloženou na "C:\inetpub\wwwroot\pokus.asp" přes "http://localhost/pokus.asp", hází mi to jenom chybuServer Application ErrorThe server has encountered an error while loading an application during the processing of your request.(To napsal FF, IE napíše suchou hlášku, že stránku nelze nalézt)Nějaké nápady či návrhy, v čem je můj problém? - zapomněl jsem něco nainstalovat? Něco aktivovat? Nebo jsem moc velká trubka, než aby mi to mohlo fungovat?

Odpovědi na otázku

A když tam umístíš třeba "test.htm" tak se ti korektně zobrazí? Jestli ano, bude problém v aplikaci "ASP.DLL" (standardně v adresáři "Windows\System32"). Může být problém také v jejím mapování. Zkus se podívat do nastavení webserveru. Také prozkoumej prohlížeč událostí, jestli tam není nějaká chyba, případně log (standardně ve "Windows\System32\LogFiles"). Podobné čachry můžou způsobovat i špatně nastavená oprávnění na disku s webem ...

Jestli běží 2 webservery zároveň, tak se musí jednomu přiřadit jiný než defaultní port 80.Např. v konfiguraci Apache nastavit port 81, pak se bude volat http://localhost:81/test.php