Asi zničený pc- prosím pomoc

Dobrý den, mám v pc dva disky s kapacitou 1 TB (2 X 500 GB). Na obou discích jsem měl asi kolem 10 GB volného místa, proto jsem přesunul několik souborů na externí úložiště. Když jsem měl na hlavním disku c volného místa asi 70 GB tak jsem přesouval poslední soubor o velikosti 20 GB na flash disk. Mezitím jsem koukal na YouTube. Jenže se mezitím objevila modrá obrazovka se smutným smajlíkem a systémovou hláškou, že v pc je nějaká chyba a Windows se jí snaží vyřešit a sbírá nějaký informace. Po restartovani pc bylo vše OK. Jenže soubory se nepřesunuly. Tak jsem to zkusil znova a tentokrát jsem na pc nic nedělal, a v polovině přesouvání se objevila znova ta modrá obrazovka s hláškou a pc se vypnul. Bohužel se už nezapnul. Tak ho zapnu a objeví se pouze

Odpovědi na otázku

Objeví se pouze černá obrazovka s nějakým nápisem : version 2.11.1210 copyright (c) 2010 american megatrends, Inc BIOS date 09/23/2011, do BIOSu ani nikam jinam se nedostanu, myslím že jsem odpálil desku.

Doufám, že se ti to nepřihodilo. Flashky, obzvlášť z předních USB, dokáží desku odpálit. Bývala deska, tuším od Asusu, kterou flashky likvidovaly docela spolehlivě.

No zrovna to bylo z předního panelu, pomocí USB 3.0. Ale dřív jsem s tím problém neměl.

Ne, normální flashka fakt desku odpálit nemůže, to je nesmysl. Jen jak tady zmiňoval kolega, mohla by to způsobit statická elektřina. Zvlášť v zimě (když je suchý vzduch) a v místnostech s umělým kobercem může být člověk statikou hodně nabitý a je dost blbé, když se v takovém stavu dotkne PC jako první flashkou kontaktů v USB konektoru. Tomu předcházím tak, že než cokoliv do PC připojím, tak se nejprve dotknu rukou case a tepve potom zapojím např. Tu flashku.

Ale muze, nebude to ale tenhle pripad. V minulosti se stalo, ze Intel pro usporu vyhodil ochrane obvody z chipsetu a vyrobci desek zadne nepridali ... vysledek byl ze jakykoliv staticky vyboj na USB portu odpalil cipset. Sem to videl na vlastni oci .

No ano, však to píšu :) To ovšem nezpůsobuje flashka, ale ten statický výboj, to je docela rozdíl.

Doufám, že flash máš naformátovanou na NTFS a ne na Fat32. I to se lidem stává.

Aby mu ukladalo na flashku cache systému? Mohol by si niekedy skúsiť zobraziť skryté súbory, aby si videl, že si tam na NTFS systém ukladá cache súbory. Na flashky, kde chceš ukladať viac ako 4GB súbory je určený exFAT, ktorý vie čítať a zapisovať, okrem Windows XP (aktualizácia 2009) a novší, aj OS X/macOS, Linux a konzoly Xbox One + PS4. Na NTFS vie čítať, ale nevie zapisovať OS X/macOS.

A jaké že to soubory ses pokoušel vystrnadit z PC?

Ano flash disk byl naformatovany na NTFS, jak ale tohle souvisí s pc? A přesouval jsem asi 5 filmů, nikde nebyly spuštěny, a

Tu připomínku k formátu flash jsem psal, ještě než jsi upřesnil závadu.

Mě spíše šlo o to, jestli někdo z vás ví, jestli jsem skutečně odpálil desku, nebo HDD nebo jinou komponentu, třeba procesor. Abych ji jen vyměnil a pojedu dál, snad.

Vyčkej, jestli se ti ozvou opravdoví experti. Pro jistotu bych tuhle flash už nikam nestrkal.

S tím tempem, jakým tady přibývají dotazy nevím, jestli tento dotaz nebude zapomenut. A to je docela blbý, jelikož tam je moje jediná záloha kterou mám, vše jsem měl zálohováný na disku c a druhým disku e a na flash disku.

Neřekl bych, že to způsobila konkrétní fleška. Spíš statický výboj při zastrčení, je dobré PŘED zasunutím se druhou rukou dotknout kovové bedny.Pokud se dostaneš do BIOS resp. podaří se boot, tak klasika, LiveCD. Pokud ne, lze HDD vyndat a připojit v jiném PC přímo nebo přes USB adaptér.

Spíš bych si tipnul na RAM, nebo grafiku.

Grafiku bohužel mám integrovanou v procesoru.

Tak to je blbý. Už nevím jestli se něco nezměnilo, ale v XP, při spuštění počítače šla nejdřív grafika, potom RAM- s testem, nebo bez. Dneska už ty spouštěcí procesy nejsou vidět.

Tady muž být milion příčin:1) předpokládám, že disky nebyly v RAID a baterka na desce je dobrá, pokud je nějaká starší.2) všechno z PC ven a nechat desku, procesor a jeden modul RAM.3) vytáhnout ze zásuvky (nebo vypnout vypínač na zdroji) a nějakou vteřinu podržet tlačítko POWER či jak tomu vy mladí říkáte.4) zapnout do zásuvky a pustit PC.5) pokud naběhne BIOS, vyloučils vadu těchto komponent. Případně můžeš zkusit vyměnit jiný modul RAM.No a dál se uvidí.

Pro jistotu bych možná odpojil i přední zdířky USB.

Tohle jsou rady na baterkyPodle mě vám umírá disk. Jakmile četl tuhle oblast, vaše jádro spanikařilo. Dvakrát za sebou. No a při třetím čtení to možná už vzdal i ten disk.Takže pěkně v klidu udělat linuxovou flashku, nabootovat z flashky, pokud si zachránit co nejvíce dat, a pak zkontrolovat disk smartem, co z něj vypadne.

Pane baterkář, podle tohoto bych řekl, že to zůstává viset ještě před tím, než BIOS dojde k bootovací rutině a začne načítat z 0 stopy. To visí někde v POST."Objeví se pouze černá obrazovka s nějakým nápisem : version 2.11.1210 copyright (c) 2010 american megatrends, Inc BIOS date 09/23/2011, do BIOSu ani nikam jinam se nedostanu, ".....

To je jedno, stejne to co napsal je rozumne + dat to nekomu at se na to koukne. Stejne to sam nevyresi.

1) Jaký je zdroj v počítači? Pro některé šmejdy těsně před smrtí je kopírování z disku náročná zátěž. Ono by to odpovídalo tomu, že to naskakuje na výpis BIOSu a občas nejde zapnout.2) SMART obou disků? Padlo to tu, můžou být přes smrtí (počet podezřelých a realokovaných sektorů). Popřípadě je mohl zabít nekvalitní zdroj - už jsem to taky viděl.3) jak jsou zapojené přední USB? Není to nějaká čínská mrdka s totálně ojebaným uzemněním? Dnešní desky sice mají docela dobrou ESD ochranu, ale jeden nikdy neví.4) může to být i základní deskou. Sundej bočnici a podívej se, jestli nejsou na základní desce nafouknuté kondenzátory. sice jsem na nových deskách nafounknuté kondenzátory neviděl, protože odchází na studeňáky, ale jeden nikdy neví.5) Nemáš náhodou základní desku s výrobní vadou? Napadá mě série Intel P67 revize B2: http://www.cnews.cz/clanky/intel-stahuje-cips...

Vyměň si baterii na základní desce.Dle mého HW je jinak v pořádku.

No jistě, vybitá baterka mu způsobí BSOD při kopírování na flashku. A teď tu o červené Karkulce... šup šup.

Můj osobní tip, podle popisů:- poškozený 1 či oba HDD- poškozená RAM- poškozená základní deskaŘešení:Pokud chcete zálohovat (zachránit) data, někomu znalému a hlavně šikovnému to odvezte. Pokud jsou HDD těsně před smrtí, obnova dat může pár dní trvat - buďte trpělivý.Oprava: Diagnostika RAMek (via Memtest 5.01), diagnostika HDD přes HD Sentinel. Diagnostika základní desky - čistá instalace Windows včetně dalších programů (např. Office - stačí jen zkušební verzi) a nainstalovat všechny aktualizace pro Win a Office. Tohle by mělo postačit na diagnostiku PC, zda je stabilní.

Memtest musí tenhle, ten OpenSource s pluskem (Memtest+) v nových mašinách tuhne: http://www.memtest86.com/download.htm