» Poradna » Mobily

Asi nefunkční iphone 4

Dobrý den,ještě v pátek mi šel v pohodě můj iphone 4, no ale asi jsem trochu pil a probudil jsem se až doma a iphone už nešel ani zapnout ani nic. Čočky fotoaparátů byly zamlžené a tak jsem to dal cca den na na okenní parapet na slunko ať iphone vyschne (obrazně řečeno, fyzicky mokrý snad nebyl, jen strávil noc asi pod širým nebem ale ten den nepršelo)Poté jsem ho zkoušel zapínat a nic. Dočetl jsem se na internetu že stačí cca 15 sekund držet power button a home button a že by to mělo naskočit. Stále nic.Teprve včera začal z ničeho nic svítit blesk ale hodně slabě. Nechal jsem ho nabíjet a po paru hodinách jsem zkoušel jakdyby printscreen a podařilo se to (zvuk fotoaparátu zazněl, ale display stále nic neukazoval). Dnes v noci se v nepravidelných intervalech také rozezněly dlouhé vibrace z iphonu. Při připojení na maca se začnou spouštět fotky ale po páru vteřinách import zhasne (vypne) avšak podařilo se mi z něj dostat onen printscreenový obrázek a tam se píše že iphone potřebuje před použitím vychladnout.A tak jako poslední šanci teď zkouším přeinstalovat systém (připojil jsem ho při držení home buttonu a naštěstí mac vyhodil nabídku zda chcu iphone reinstalovat a tak zřejmě teď instaluju ios (nevím jistě, obrazovka je stále černá), protože doufám že po přeinstalaci se displej znova nějak sám nahodí.Nemáte prosím s iphonem někdo stejné zkušenosti, popř. nevíte náhodou jak by se to dalo nějak doma opravit ( klidně i za cenu toho že iphone kompletně přemažu). Opravdu moc děkuji za každou odpověď

Odpovědi na otázku

Je jasné, že ti doň natiekla voda .. A zrejme sa ti už vytvorila aj oxidácia, kedže ti z ničoho nič svieti blesk.

Rozobrať najviac ako sa dá a hodiť do suchej ryže

A půjde to nějak opravit ??

A půjde to nějak opravit bez nutnosti servisu? Zatím to vypadá za špatný display.

Bez diagnostiky tazko zistis, co vsetko tam odislo.Mozes kupit displej za par drobnych a ked ho vymenis, zistis, ze je problem este aj inde. (napriklad bateria sa mohla poskodit, alebo cokolvek na mainboarde).Odporucam servis, spravia ti diagnostiku a navrhnu cenu opravy.Mam vsak obavu, ze IP4 uz ma taku nizku zostatkovu cenu, ze kazda oprava bude nerentabilna.Skor by som odporucil kupit iny IP, napriklad bazarovy IP4s za par kaciek alebo nieco podobne.