Asi jsem odpálil desku :o(

Ahoj.Mám doma dva počítače a potřeboval jsem udělat nějaké změny. "První" (Deska ECS K7VZA, VIA kt 133A, 256 MB PC 133, Duron 750, Seagate 80 GB 7200, GeForce 2MX 400, TEAC CD-RW 540E). "Nový" (Deska ECS K7VTA, VIA KT333, Duron 1,3, 256 DDR PC 333, GeForce 4 MX 440, Seagate 40 GB 7200, DVD Samsung). Potřeboval jsem vzájemně vyměnit desky a paměti. Ve "starém" jsem nechal vše, jen jsem vytáhl desku, odstrojil od chladiče a procesoru, u druhého udělal to samé a vyměnil. Vznikl s toho jeden počítač, který jede v poho (ECS K7VTA, VIA KT333, 256 DDR 333, Duron 750, Seagate 80 GB, GeForce 2MX 400, TEAC). Druhý je ale v hajzlu. Po spuštění čtyřikrát pípne a vypne se. Je spuštěný asi tak 4 sekundy. Vyměnil jsem spátky procesory, nepomohlo. Vyměnil jsem paměti, nepomohlo, vyměnil jsem grafiku, nepomohlo. Takže mi tak nějak vychází, že jsem odrovnal desku :o(. Nemohl by mi někdo zlepšit náladu a nenapsal by mi, že by to mohlo být i něčím jiným :o)? Díky Roman Striš

Odpovědi na otázku

Mno pokud deska pipa, tak je funkcni. Ctyri pipnuti, to vypada na grafiku, mozna spatne zastrcena, mozna muze byt AGP v lovistich, kdo vi. Zkus to vsechno OPATRNE jeste jednou prozkouset.

Grafiku jsem vyměnil s tou starou a pořád nic. Přemýšlel jsem, jestli by mi deska sama oznámila, že se odpálila

Pokud by se deska odpálila, těžko by Ti to už dala na vědomí ...ale zkus vyresetovat bios.

Nemůžu najít manuál a nevím jak to udělat. vytáhnout na nějakou dobu baterku? Díky Roman Striš

Najdi na desce bios, jumper na reset je většinou hned vedle (z polohy 1-2 ho na chvíli dáš do polohy 2-3), někdy bývá i vedle baterky a na nových boardech to bývá většinou napsáno vedle jumperu na desce-něco jako "res" nebo "clear". Pokud si neporadíš, vytáhni na nějakou chvilku baterii.

Pokusím se to najít, ale hned jak jsem to napsal, tak jsem vytáhl baterku a nechal ji vytáhnutou přes dvě hodiny. Zase ty stejné pípnutí :o(

Zdravim, mně se stalo něco podobnýho...........ani baterku vyndat nepomohlo! Nakonec jsem vše vrátil do původního stavu a funguje to!Duchařina......napiš jak to dopadlo.Kasr

Při resetování Biosu někdy pomůže nejenom vyndat baterku, ale jak většina lidí vůbec neví, desky mají i kondensátory, vyzkratování kontaktů baterky v desce!!!

No ale za dvě hodiny by to mělo stačit, ne?

No ani ty dvě hodiny mi nestačily u desky IBM, kterou jsem musel bez baterie nechat několik dní, než jsem se zbavil v BIOSu nastaveného hesla!!!

Tak jsem našel ten manuál. Podle něj se má prohodit jumper J1. Tak jsem to udělal a pak jsem ho vrátil. pořád to stejné. :o(

Podle mě bys to měl i zapnout s tim přesunutým jumperem a pak vypnout. Potom dát jumper zpátky.

No tak to mě nenapadlo. Hned to zkusím. Díky Roman Striš

Ahoj.zkus si nekde pujcit grafiku do PCI a zkusit to s ni.taky pokud jsi cokoli maloval na CPU (Duron) tak to z toho vygumuj / odstran.  Mej se p.

A nezkratovávají ti třeba distance plošné spoje ? Třeba má ta deska malé plošky okolo uchytovacích otvorů a něco zkratovává cesty. Ale to by asi deska nenaběhla vůbec. A mimochodem mě deska podobně pípala, když jsem v ní měl odrovnanou grafiku (přesněji AGP port). Dotláčíš dobře grafiky - pozor na to, AGP má dvě řady konektorů, takže možná to nedotlačíš až na doraz. Jinak nevím. Ale odrovnání desky bych viděl až jako poslední možnost ...

Tu grafiku jsem tam dával opatrně a určitě dobře. Ty skraty. Nevím. Asi spíše ne. Díval jsem se a nic jsem neviděl Díky Roman Striš

no, ak to nerozbehnes, tak budem taky dobry a tu dosku od teba odkupim za simbolicku cenu 500Sk za postovne a balne ... zisla by sa mi v mojej zbierke zniceneho hardwaru :)ak mas zaujem, napis na gilles@szm.sk

Ahoj. Nastala zcela jiná situace. Tak jsem prohodil všechny díly tak, jak byly předtím (vyměnil jsem desku do jiné bedny atd...) Prostě jsem dal všechno do původního stavu, tak to zase vše funguje. Zkoušel jsem vše prohazovat a vychází mi, že má deska nepodporuje Duron 1,3. To ale není možné, protože je fšude uváděna frekvence 1,5 max. A teď babo raď. Deska podporuje duron/Athlon do 1,5 GHz, ale když tam dám 1,3 Duron, tak nefachčí. Deska už v záruce není, takže reklamace asi neklapně. Díky Roman Strš

I když na jejich vebu je uvedeno, že Duron do 850 MHz a Athlon do 1,2 GHz.. Jsem si naprosto jistý, že při prodeji jsem byl několikkrát ubezpečen, že do toho dám Duron 1,5. Bylo to i v ceníku a snad najdu ten manuál a tam to bude taky.

Mrkni se, zda tam máš nejnovější BIOS.

Jo. Dával jsem ho tam minulý měsíc. To už je jedno. Hlavně že to šlape Díky všem roman Striš