» Poradna » Mobily

Ascend Y300 - touchscreen po výměně zaměňuje horní a dolní polovinu obrazovky

Ahoj všem, mám problém. Rozbila se mi dotyková vrstva na Huawei Ascend Y300. Koupil jsem novou, vyměnil a po zapnutí mi telefon dotyky v horní polovině displeje konvertuje na dolní polovinu displeje a obráceně. Vše jen horizontálně. Takže například když chci tapnout na tlačítko zpět, které je dole, musím tapat ve středu displeje. Nebo když chci stáhnout horní lištu, musím ji stahovat od poloviny dolů. Je to dost těžké popsat. Kdyby byl zájem, tak pošlu obrázek. Jinak telefon funguje bez problémů. Nesetkal jste se s tím někdo a netušíte jak to vyřešit? Telefon má v systémovém menu androida možnost nahrát upgrade firmware dotykové plochy, ale netuším, kde ho vzít. Díky všem za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Vyzoušej XDA. Tam najdeš vše :) Kdyby ne, zkus servis nebo napsat přímo výrobci.

Díky za radu, o Y300 je na XDA fórech velice málo. Nejspíš i proto, že nezapadá do té správné cenové kategorie, která se zde řeší. Ale výrobci napsat zkusím. Mají u nás tuším i zastoupení.

Jednoduché, dotyková plocha je buď vadná nebo není určena pro tvoji přesnou verzi hardware v telefonu. Není jiné řešení, než koupit správnou.

Děkuji za tip, vadná určitě není, protože dotyky fungují po celé ploše. Kdyby byla "vadná" pak by dotyky nefungovaly A když jsem hledal na internetu, tak jsem k danému kusu železa objevil jen jedno typové číslo pro tento díl. Nepočítám-li modifikace potiskem pro O2 a T-mobile

Tak pokud tohle neni podle Vas vada, proc to resite? Ona zarizeni mohou mit ruzne vada, ne jen ty, ktere jim "dovolite". ;o)

Vážený pane, řešil jsem 20 let vady a závady v elektrotechnice, než začaly být součástky tak malé, že jsem na ně kvůli věku přestal vidět. A to co se děje telefonu není vada, ale závada. Chápu, že to pro vás může být to samé, ale je v tom diametrální rozdíl, který je pro někoho těžké pochopit. Vada se dá odstranit jen výměnou prvku, závada se dá opravit. A je jedno v jakém oboru to je.

Ale no tak, žádná oficiální definice rozdílu vady a závady neexistuje, to jste si jednoduše vymyslel nebo zaslechl Dokonce to ani není žádné nepsané pravidlo. Vada i závada jsou zcela rovnocenné pojmy a rozhodně neudávají rozdíl ve způsobu opravy Nicméně to je vedlejší, směrodatné je, že ten náhradní díl je buď vadný nebo nekompatibilní. Nic jiného se tady vymyslet nedá, ani kdybyste měl 50 let praxe

No vidím, že vám je to zbytečné vysvětlovat. Někteří lidé to opravdu nepochopí do konce svého života. Nicméně to je vedlejší. Ale asi jste nečetl můj dotaz pořádně a do konce, protože v něm zmiňuji ještě další možnost. A určitě se minimálně ještě jedna další možnost vymyslet dá. To je těch 20 let prace, která vám chybí

Vážený pane, já se na rozdíl od vás elektronice věnuji stále, nebyl jsem nucen zaostat kvůli očím a 20 let už je to taky Víte, internet má (pro vás) jednu nevýhodu, můžete si myslet, že jste mistr světa a přitom nemáte tušení, že spoludiskutující může mít zkušenosti minimálně srovnatelné nebo i větší. Je velmi zrádné se takto povyšovat nad někoho, o kom nic nevíte a kdo nemá potřebu se chlubit praxí

Vážený pane, je mi líto, že se urážíte, ale podívejte se prosím do historie abyste zjistil kdo se nad koho povyšuje a kdo se vytahuje a kdo se snaží koho urážet zmínkou o očích a zaostávání. A prosím abyste moji diskusi opustil. Pokud chcete znát moji praxi, není nic jednoduššího, než abyste pohledal můj nick v již zmíněném internetu. Děkuji Vám za všechny Vaše příspěvky a doufám, že snad jednou dojdete i znalostí diskuse.

Já jsem se rozhodně nepovyšoval, jen jsem napsal z vlastních zkušeností, v čem bývá obvykle příčina problémů s výměnou dotykové plochy. Odpověď na dotaz snad není povyšování, předpokládám, že jste sem přišel proto, abyste si vyslechl zkušenosti ostatních. Názor jste dostal, můžete s ním souhlasit nebo ne a diskuzi můžeme uzavřít v poklidu

Ach jo, závada nenusí přece znamenat, že je něco nefunkční úplně nebo z části. Může to taky fungovat jinak, než má. Takže ještě jednou, buď dotyková vrstva není kompatibilní s tvým telefonem nebo je prostě vadná. Nějak nechápu, co se ti na tom nezdá, jiná možnost prostě není.

Takže to vypadá že vada a závada pochopena. Ale pořád to neřeší problém. Jak jsem se ale v dotazu zmiňoval, ještě existuje minimálně jedna další možnost. Telefon má v servisní nabídce možnost "update touchscreen firmware". Což by mohlo závadu odstranit. Bohužel o té se na internetu mlčí. Nebo jsem nic nenašel ani z pomoci fikaných otázek položených strýčkovi Gůglovi.

Nestacilo by pristroj jednoduse vyresetovat do tovarniho nastaveni a zkalibrovat dotykovou vrstvu? Nemuze byt zavada v samotnem mobilu? Neinkasoval pristroj nejaky silny uder po kterem doslo k poskozeni plosneho spoje a soucastek, ktere pracuji s dotykovou vrstvou? Asi bych zkusil objednat jeste jeden pro jistotu a pak sberny dvur. Tech dalsich 160,- Kc bych do toho jeste vrazil. ☺

Přístroj před výměnou fungoval, jen ta prasklá dotyková vrstva přes celý displej byla nevzhledná Wipe a reset do továrního nastavení jsem udělal. To bohužel nepomohlo. A kalibrace dotykové vrstvy ve verzi 4.2.2. kterou tam mám, není. Nebo jsem ji nenašel Ještě zkusím nahrát jinou ROMku nebo jinou verzi Androida. A pak asi zůstane telefon pro pobavení na oslavách Silvestra či podobných radovánkách Napsat na něm SMS je vcelku zábavná záležitost na několik minut (možná desítek), ale jde to

Zkus: http://blog-archive.josephcs.com/fix-android-touchscreen-i... nebo forum.xda-developers.com/showthread.php?t=934500

Díky. Bohužel nefunguje (a navíc ten kód je trochu podivný, proč by měla kalibrace sahat do kontaktů a historie zpráv?) , ale našel jsem stránku, kde mají stejný problém a řeší ho přepsáním ROM novější verzí. S tím, že výsledek je funkční telefon. Tak to zkusím.