Artefakt na ploše Windows

Na ploše Windows se mi objevuje, pokaždé na jiném místě, tenká černá a cca 1cm dlouhá horizontální čárka. Při překreslení tapety čárka zmizí. Problém se objevil i po výměně karty za jiný kus. Změna ovladačů nepomohla. Poradí mi někdo ? Radeon 9800PROAthlon XP2400+2x512MB RAMEpox 8K9AI

Odpovědi na otázku

To je teda záhada hlavolamu...Screenshot té čárky by nebyl?Zkus mrknout do Biosu, jestli tam nemáš nastavení ohledně AGP, případně zda neexistuje novější verze biosu pro tvou základní desku.Taky bys mohl otestovat RAMky, případně jednu RAMku vyndat a zkusit zda se to nějak projeví...

O screenshot se pokusím,jak se to zas objeví. Jinak mám PC po nové instalaci Windows SP2, upgrade Bios a vyladěné pamětí (nedělal sem to ale já). Takže je to pro mě taky velké záhada. V poslední době mi ale parkrát při ukončení určité aplikace vyskočila hláška:"Instrukce na adrese 0x01491e15 odkazovala na adresu paměti 0x00000410. S pamětí nelze provést operaci: writen." A jednou i při vypínání PC. Zaměřím se teda na otestování RAMky.Jinak dík za tipy :)

to "vyladene pameti" zrus, nastav si do BIOSu pre pamate automatiku (alebo "by SPD"), a otestuj (memtest86, goldmemory). Vyzera to najskor na problem RAM (resp. na problem toho kto ti tu pamat "vyladil" ).Ak bude RAM OK a stale to bude robit tak by som v BIOSe vypol AGP fastwrites, AGP nastavil len na 4x, skusil iny zdroj, a ak stale sa to nezlepsi, tak nakoniec aj novu cistu (vcetne formatu) instalaciu Win.

No otestováním ramky určitě nic nezkazíš....Jak jsi na tom s chlazením? Nepřehřívá se grafická karta nebo jiná komponenta?Jinak počítač máš doufám prostý virů a spyware....

taktéž bych to viděl v pamětech, ale je možné, že se ti přehřívá nějaká ta komponenta...podobné hlášky mi házel systém, když se mi přehříval procesor

PC má teď čerstvě instalovanej Windows na formátovanej disk, takže ani vir či spyware. Teplota procesoru max 54 a chipset tak 39. Grafika čidlo nemá ,takže teplotu nevím, ale je teď vyměněná za jinej kus a stejně to dělá. Chladím navíc přídavným větrákem na vrchu case. Teplo jinak odvádí 12cm větrák na spodku zdroje Fortron 300W. Takže mě nenapadá, co by se přehřívalo. Zkusím test pamětí a potom případně vypnu fastwrite, u Epoxu je to tak ( co sem si teď hledal) lepší.

Otestoval jsme paměti přes GoldMemory a jsou OK. Vypnul jsem teda v ovladačích FastWrite a plocha i 3DMark03 jsou bez artefaktů, skóre kleslo jen o 10 bodů :) Už jsem měl strach, že je i vyměněná karta vadná, ale asi je hardware v pořádku a jen jeho kombinace s FastWrite nebyla to pravý. Snad to takhle bez chyb vydrží