» Poradna » Ostatní

Arduino spojenie dvoch programov do jedného

*dobrý večerchcel by som sa spýtať ako spojiť respektívne vytvoriť program chcel by som cez dva potenciometre ovládať dva led pásiky každý jedným potenciometrom napr cez A0 a A1 cez A0 by som program mal ako vztvorím další led pásik cez A1vopred Dakujemhttps://pastebin.com/Q3Hz06eF//Nedávejte sem kód přímo. Je to nečitelné. Upraveno.//

Odpovědi na otázku

Ten kód laskavě zkopíruj na pastebin a hoď sem odkaz. Kdo to m v tomhle formátování číst?

Jednoduše si tam přidáš definice pro vstup pro druhý potenciometr a výstup pro druhý pásek. A doplníš čtení a převod pro druhý pásek. Pokud tohle nedáš, tak začni něčím jednodušším.

Nie som programátor chcel som poradiť keby som to vedel tak sa nepýtamAle aj tak Díky

Tak nemůžeš čekat, že ti bude tady někdo psát nebo upravovat programy Kolega tě navedl, co je potřeba udělat a teď si to musíš nastudovat nebo sehnat někoho, kdo ti to upraví.

Tak to máš blbý. Já taky nejsem kuchař, takže když mám hlad jdu do restaurace a oběd si koupím. A možná u tebe.Máš dvě možnosti1. naučit se to2. nechat si to udělatA jestli do toho nechceš investovat svůj čas a nebo peníze, tak je to zbytečné a nepotřebuješ to.

Když nejsi programátor ani volnočasový amatér a nemáš s programováním žádné zkušenosti, tak to bude těžké cokoli radit.

Najlepšie na Slovákoch je to že nikto neporadí rečí okolo toho asi 1000 a nič z tohodiskusie a poradne sú o tom aby jeden druhému poradil no na sk a cz to nefunguje to že si to mám naprogramovať sám na to som tu nepísal a áno potrebujem to pre sestru chcem jej spravit activity board som vyučený elektrikár na niečo som prišiel čo a ako ale s týmto si neviem dať rady budem musieť napísat niekde inde lebo tu je len kopa rečí prečo nie a ako sprav si to sámĎakujem za rady z Vaších rád som to vyriešil Ľavou zadnou

S tebou to je těžké. V dotazu píšeš, že chceš poradit jak sloučit dva programy nebo vytvořit nový program. Odpověď ti dal WiQiX hned na začátku. Jenže ty se rozčiluješ, že jsi nedostal celý program, který by ti stejně jako ten, který jsi kdesi našel (protože absolutně nevíš, která bije) nebyl k ničemu. Uvědom si, že poradna není o tom, abys nanesl problém, kterému nerozumíš a všichni si hned sednou na zadek a dají ti hotové řešení.

Skúšal som a nefunguje mi to ako vytvoriť. 2 led pásiky rôzne na to som prišiel ale ako ich ovládať takto pomocou potenciometra tak to mi nejde a neni to len tak pre lajka taka odpoved pridaš tamto a potom vytvoríš tamto a máš. Ten kto to vie tak to má za 2 minuty vytvorene z toho programu čo som priložil to je také ťažké na SK a CZ Prečo keď sa opýtam na zahraničných fórach tak to funguje na 80% a na SK a CZ fórach na 0% Prečo sa ich nespýtam je zložité presne im vysvetliť to čo chcem a na niektorých fórach link označí ako spam

No tak schválně zkus na zahraniční forum vznést dotaz jak ovládat Arduinem (i když ATTiny 25/45/85 nebo jednodušeji Digispark by úplně stačil) nezávisle dvěma potenciometry dva pásky NeoPixel (napsat LED pásek nestačí, běžný pásek nelze takto ovládat). Takový dotaz jsi snad mohl vyplodit i sám. A ano, za pár minut takový program upravím, ale pak budu já nebo ostatní v Poradně řešit co jsi kde nepochopil a udělal špatně, že ti to nefunguje - to je dlouhodobá zkušenost. Prostě tohle není střílečka kde myší (joystickem nebo jiným ovladačem) trefuješ bod na monitoru nebo uvařit čaj podle návodu, potřebuješ aspoň nejzákladnější znalosti o tom mít.

Proč by nešlo běžný RGB pásek ovládat třemi potenciometry? Jednoduše každý potenciometr pro každou základní barvu. Jen by pro to nemohl použít knihovnu pro Neopixel.

Program, který má nemění barvu LED, ale počet svítících - od žádné až po deset. To umí NeoPixel, ale žádný RGB LED pásek, ten vždy svítí celý a navíc jen stejnou barvou.

Jen pro úplnost - barva je v programu nastavena na Darkorchid a v poznámce je odkaz na popis jak nastavit barvu jinou.

Áno program mení počet led a funguje dobre mám led pásik ws2812b jedine čo potrebujem je ovládať dva led pásiky dvoma potenciometrami farbu si dokážem zmeniť aj počet led

Za ty dobu co tu brečíš, že ti nikdo na tvůj povel nevytvořil program jsi dávno mohl mít stažený e-book Průvodce světem Arduina (třeba odsud: https://bastlirna.hwkitchen.cz/) a znát alespoň potřebný základ - není toho potřeba moc. A do dvou či tří dnů bys dokázal program pochopit a upravit si ho. A zároveň s tím získat pár znalostí a zkušeností, které se ti zajisté hodí do budoucna.

skúšam čo viem a stále mám chybuhttps://pastebin.com/Mtpum8PT

Na 58. řádku jsi smazal začátek komentáře, takže ti to musí házet chybu minimálně tam. Program jsem nezkoušel, jen opravil jako text. Kromě toho komentáře jsem jsi tam měl dost bordel ve značení věcí pro 1. a 2. pásek a často jsi používal věci pro 1. pásek u toho druhého. Zkus toto, ale za výsledek neručím, nijak jsem to nezkoušel:https://pastebin.com/tagJ5MQK

A nezkoumal jsem, jak funguje knihovna FastLED.h, takže nevím, zda na konci stačí jednou volat FastLED.show(); nebo se to musí udělat nějak zvlášť pro každý pásek. Zatím to zkus takto a pokud to vyhodí nějaké chyby, tak je sem napiš.

A ještě tam chyběla složená závorka pro jeden FOR.https://pastebin.com/s6nQq2wV

Nedalo mi to a pripojil som ešte druhý potenciometer a všetko funguje ako máVeľká vďaka

Super, to jsem nečekal. Tak ať slouží.

ďakujem veľmi pekneZatiaľ mám napojený len jeden potenciometer ale po nahratí programu sa mi rozbehol aj druhý pásik ale po pootočení potenciometra fungujú obidva pásiky súčasne aj keď pre druhý pásik nemám ešte dopojený potenciometer možno je to tým že ho nemám ešte dopojený ten druhý potenciometer Zajtra to skúsim s dvoma potenciometrimaAj tak zatiaľ Ďakujem

Pokud běhají oba stejně, je třeba zjistit, jak použít knihovnu fastled.h pro dva pásky. Takto zjevně ne. Připojení druhého potenciometru velmi pravděpodobně nijak nepomůže. Buď ho to bude zcela ignorovat nebo to bude dělat nějaký nesmysl. Zkus ten jeden potenciometr přepojit z A0 na A1 a bude to nejspíš celkem jasné.

Hlavně taky máš program pro Neopixel pásky, na kterých je každá LEDka samostatně programovatelná, každé lze nastavit jiná barva a dotazu píšeš o prostých RGB páskách a třech potenciometrech, z toho se dá usoudit že máš opravdu jen prosté RGB pásky a chceš jim celým nastavovat barvu. Takže to vypadá že v tom máš celkově zmatek. Pokud máš opravdu ty Neopixel pásky, ale nastavuješ jim barvu jednotně pro celý písek, ne LEDkám samostatně, tak jednak ani trochu nevyužíváš možnosti těch pásků...

mám ws2812b a ovláda to počet led nie farbu

Na Stovkomatu ti to možná někdo spíchne:https://www.stovkomat.cz/