» Poradna » Ostatní

Arduino OTA a název zařízení

Ahoj,možná to sem tak uplně nepatří, ale věřím že tu někdo bude vědět kudy se ubírat.Mám pár bastlů postavených na ESP8266 a ESP32, u kterých mám OTA aktualizace. Co se mi moc nelíbí, že v Arduino IDE vidím jen MAC adresy jednotlivých zařízení, což je už poněkud nepraktické. Předpokládám, že je možné nějakým způsobem docílit toho, aby se kromě MAC adresy zobrazoval i nějaký popisek. Nějak ale nejsem schopný najít jak na to, jelikož mě nenapadá co vlastně googlit. Resp našel jsem řešení pro ESP IDF, ale nechcou se mi teď už přepisovat všechny firmwary jen kvůli tomuto. Neřešil to prosím někdo, nebo alespoň co hledat? (pro ESP IDF jsem to našel přes "Think name", ale pro Arduino IDE bohužel nic)

Odpovědi na otázku

zkus to tady:https://forum.mcontrollers.com/Jinak myslím, že kromě MAC vše nastavuje arduino.Snad na nejnižší úrovni by šlo zjistit nějaké info o čipu, např. model typ výr číslo, ale to jde mimo OTA.

A tady neporadí?https://forum.hwkitchen.cz/

Trochu bych o tom pochyboval, se vsemi temi klony se to muze jmenovat jakkoli, nebo nemusi nijak, neprekvapilo by me, kdyby oznaceni zarizeni nijak implementovany nebylo.