Arduino chytrá garáž

Dobrý den, můj děda už je starší člověk a občas zapomíná zavřít garáž. Chtěl bych mu tedy k vánocům vyrobit snímač garáže, který když bude garáž otevřená, tak rozsvítí ledku.Chci to udělat bezdrátově. Garáž je od baráku asi 10 metrů. Použil bych tedy pravděpodobně Transceiver nRF24L01+. Je to klasická garáž na dálkové ovládání. Napadá vás jaké senzory použít ? Za každý nápad budu moc rád. Děkuji .

Odpovědi na otázku

Magnetický spínač?

Na to nepotřebuješ Arduino. Stačí koncák nebo nějaký snímač zavřených vrat a nějaké moduly od Flajzara. Vzhledem ke tvým zkušenostem bych použil drát a LEDku.

Rád bych použil arduino.

Proboha, proč? To si potřebuješ dokázat, že jsi Arduino odborník? Kup obyčejný spínač, k tomu pořádnou LEDku, adaptér a kousek drátu.

Protože si chce hrát?Kdyby to chtěl dělat rychle, efektivně, levně a funkčně, zeptá se jinak.

Hmm, tak použij dvě Arduina dva bezdrátové moduly (pozor na signál, aby se viděli) LEDku s odporem a snímač dveří (mechanický nebo elektronický). A můžeš začít.

To je přesně ono. Takhle to udělám.Dekuji

Pak už jen stačí, aby děda občas nezapomínal, co ta rozsvícená ledka znamená...

To se dá jednoduše vyřešit pomocí https://goo.gl/47dHpE . A bude to říkat "zavři garáž vole".

Je to dál, za to horší cestou. Aneb proč to udělat jednoduše a spolehlivě, když to můžu udělat složitě...

OK. Přeji hodně úspěchů při tvorbě SMART (Pozitron) garáže. Doufám, že se aspoň pochlubíš výsledkem.

To není dostatečně COOL. Chtělo by to prohnat přes cloud.Zkus o tom v klidu popřemýšlet.Nejlepší řešení je jednoduché řešení! Nahradit 5m drátu, který tam vydrží desítky let, něčím komplikovaným, kde budeš řešit napájení atd.atd. To je fakt jen cool, ale smysl to nemá.

A když on chce arduino. A chce a chce a chce.

Nejlepší by bylo k tomu arduinu přidat nějaký iridium modem a posílat to přes družici rovnou do cloudu. Pak vytvořit aplikaci pro smart watch, kde by se to zobrazovalo.

Nepodceňovat ten snímač dveří. Doporučuji vyhnout se titěrným mikrospínačům. Vrata mohou mít velké vůle, tedy by to chtělo snímač s velkým chodem a rozsahem nastavení, například https://www.ebay.com/itm/1X-Rotary-adjustable-...

Myslím, že tohle je použitelnýhttps://www.ebay.com.au/itm/Screw-Terminals-Long-...

Za stejné peníze nižší užitná hodnota. Super náhrada.

Já bych toho chtěl...zkušenosti, zdá se, máš opravdu blíží se nule, chceš použít Arduino, RF transceiver, ale se snímačem si nevíš rady? A budeš ho umět zapojit do Arduina?A navíc pokud chceš opravdu jen hlídat otevřené vrata, tak na to MCU fakt nepotřebuješ, to je jako chtít letět do vedlejší ulice tryskovým letadlem. Snímač..magnetický (s jazýčkovým kontaktem, s hallovou sondou), indukční, mechanický - prostě nějaký mechanický doraz sepne třeba nějaký "bytelný" mikrospínač..záleží kam ho k těm vratům dáš a tak...

A tomuhle říkat "chytrá garáž" Tvl. denska jeden blbý pitomý smínač otevřených dvěří, jedna pitomá indkační LEDka, hned MCU a je to "smart"

Jenže on to nebude dělat tak zbaběle. Spotřebuje na to 14 arduin. Dvě na každý den v týdnu.

Stačily by 4 Arduina, jedno by sledovalo snímač dveří, druhé komunikovalo s transceiverem, třetí by komunikovalo s transceiverem na druhé straně a čtvrté by spínalo LEDku

A není to málo Antone Pavloviči? Není to moc jednoduché?

Tak může to udělat dvakrát, aby měl záložní jednotku, když první sestava selže

Tak to už snad bude spokojen, to už mu zvedne sebevědomí

Profesionalove pouzivaji system 2 ze 3. Takze tech 14 arduin neni nerealnych.

Takové to Arduino v RAID poli.

Tak ono by to dávalo smysl, pokud by to mělo být součástí "chytrého domu", ale to by se snad neptal na pitomý snímač. Jako sice bych asi použil nějaký indukční nebo magnetický s hallovou sondou, ale záleží na těch vratech, kam ho může umístit, případně jestli může na ty vrata upevnit kousek kovu nebo magnetu, a navíc pokod jsou s motorem, tak už koncové snímače mají a je klidně možné, že mají i nějaké výstupy...

Zajímalo mě jakými všemi způsoby to lze realizovat. Musím napsat dokument o 30ti stránkách, takže pár stránek věnují právě popsáním i jiných způsobů.

Počkej, tak potřebuješ to opravdu doma realizovat, nebo máme za tebe udělat domácí úkol?

Aha, takže žádný dárek pro dědu Tak v tom případě si nas..., úkoly do školy si dělej sám.

Reps. to vypadá na bakalářku nebo seminárku.

Je to také téma mé dlouhodobé maturitní práce.Proto musím pouzit arduino. Nehledám tedy nejjednodušší způsob. Děkuji Vám za příspěvek.

To je škoda, že jsi to nenapsal hned.A co tam do toho třeba zakomponovat třeba i hlídání té garáže. (Narušení, teplota..) To by už pak mělo aspoň nějaký smysl.

Jestli má děda wifi a signál dosáhne do garáže, zvážil bych použití ESP8266. Programuje se to jako Arduino, ale má to integrovanou wifi.

Ano, nad tím jsem také přemýšlel. Děda má ale velice slabou wifi. A ještě k tomu ji má spojenou se sousedkou. Ale děkuji za tip.

Tak pak ty bezdrátové moduly. Ale není potřeba celé Arduino, stačí třeba Attinyhttps://github.com/MCUdude/MicroCore

nebylo by jednodušší než wifi (která je leckde zarušená) použít něco jako ZigBee 868Mhz? Má to i delší a lepší dosah.

Na to je super MRF49A od Microchipu, umí všechna tři pásma (433, 868 i to cosi přes 900MHz), jednoduchá komunikace SPI, umí změnit stav pinu při přijetí bajtu ->přerušení MCU..., ale už se nevyrábí. Fa Microchip je ale stále nabízí přímo ze svého vlastního "e-shopu", ani Farnell, Mouser, TME, Digikey...už je nemají. A navíc od Microchipu přijde i certifikát původu. Cena standardní. Jsem si ji nakoupil do zásoby... Ale tazatel to potřebuje nakonec ne pro dědečka, ale do školy, jak se filuta přiznal...