» Poradna » Programy

Arduino a seriový displej SIC1602AYPLEB20

Snažím se marně zprovoznit displej na Arduinu Uno. Displej má 16 písmen a 2 řádky, ovládací konektor piny +5V, GND a RX. Vyzkoušel jsem již x knihoven a jejich příkladů a stále nic. Rychlost přenosu mám nastavenou shodně na 9600 Stále vidím je měnicí se změť znaků. Děkuji předem za radu, jak na to.

Odpovědi na otázku

Předpokládám display je koupeny kdesi v Číně.

A?

Ne, tady v česku.

Díky, odtamtud je, mám i manuál, ale na Arduinu mi to nejde.

Mno, a co sem dát odkaz na zdrojové soubory? Máte správnou rychlost? U LCD se dá nastavit 2400 a 9600 baudů a také "styl" sériové komunikace - normální/invertovaná. Jestliže na PICAXE funguje, pak je jasně problém v programu.

Ten displej neznám, teda používám úplně stejné displeje za padesát korun bez té drahé přídavné desky se sériovým portem. Ale napadá mne, nemáš připojený USB kabel do počítače? Mám odzkoušeno, že v takovém případě sériová komunikace blbne (piny Rx a Tx se používají i pro komunikaci s počítačem, pokud je připojený)

Díky. Displej vyzkoušel kolega na picaxe, a šel. Zkoušel jsem to bez PC, také nic. Pěkný den.