» Poradna » Ostatní

Arduino a domácí alarm

Ahoj, chtěl bych si dát doma čidlo na detekci úniku plynu. Chci se zeptat zda pokud si k arduinu dokoupim bezdrátovy vysílač 433Mhz jestli to budu moct propojit s alarmem který pracuje také na 433Mhz. Co má vysílač vysílat abych ho mohl přidat do alarmu jako nový senzor. Pokud k tomu budu mít Arduino mini utáhnou to na baterky? Nebudou se často vybíjet?

Odpovědi na otázku

Pokud si k tomu napíšeš program, který bude umět signál z alarmu rozluštit, tak ano. Ale dost o tom pochybuji, nikde to nebude popsané.

Ok, tak ta komunikace mezi alarmem a čidlem bude asi složitější nežli jsem si myslel :). A pokud k tomu připojím jen dešťovou sirénku a Arduino mini utáhne to třeba baterka 9v a nevybiji se hned?