Arctic freezer 7 rev.2-Otáčky

Čaute,
Koupil jsem si nové chlazení mého cpu www.czechcomputer.cz ...
Otáčky to může mít 900-2500 za minutu.A já to snížil na takových 1800RPM(ještě to není uplně tiché,ale ROZHODNĚ tišší než před tím).
Myslíte,že to mohu ještě sníži na takových 50%(v biosu)?Nebude se cpu přehřívat?To by otáčky byly asi kolem 1200RPM.

cpu-intel core2 duo e4500 2.20mhz
deska-MSI P31 neo

Díkes

Odpovědi na otázku

ne, ale zkus nastavit v biosu nizsi napeti a testovat stabilitu, rovnez zkus pridat dalsi vetracek do skrine, aby to lepe odvadelo . .

Vetráky mám dobrý.V předu Noctua i vzadu Noctua.Já nevím asi to nechám tak jak to je.Běží mi to na takových 1800-1850RPM.To je v pohodě ne?

je to v pohode, tak to si ale mel dat chladic Nocua jeste . . jinak ja tim chladim quad core ve stisnene skrini (pretaktovane navic) a v pohode no problem, teploty kontroluj v Everestu
40-60'C poradku

Ok nechám to jak to je,Hluk není nějak hrozně vysoky.Pc mám pod stolem a když mám hlavu u monitoru tak ho skoro neslyším.Teploty idle 34'C,burne 50'C

jinak me ty otacky ridi plynule BIOS, nemam je natvrdo nastaveny, dale do windows existuje spoustu programku na rizeni (Fan control . .)

Ještě mám jeden dotaz DR.no 64...Chladič jsemvyřešil nechám ho už napokoji.Jetšě se ted rozhoduju mezi dvěma zdroji.

1. http://www.alza.cz/enermax-pro82-ii-425w-d20... ...
2. http://www.alza.cz/seasonic-s12ii-430-bronze... ...

Jaký podle tebe mám vzít?

Já ty to mám v BIOSU TAKTO: Fan speed 75%
A ten target co nesmí přesáhnou mám 60stupnu

Na revizi 1 a E6750 přez control panel ot.1120 teplota 40,2°.Na náročné hry točíme 1800 ot a teplota max 45°.

teploty kontroluj v SIW a Everestu, muzou se lisit - nic mimoradneho, jinak asi by se to dalo jeste snizit, jinak ta deska, ta je spatna, mela by se koupit lepsi - na taktovani a i chlazeni je dobre mit vzdycky vyssi tridu desek, rovnez tam taky ma treba regulace vetracku pomoci PWM atd
(tak to mam ja a otacky jsou podle vytizeni a zahrivani cpu)

jinak ty zdroje jsou dobre a muzes si vzit oba, ale podle me jsou predimenzovane, ja doporucuji vzit Corsair 450 W, zvldne i pretaktovane 4 jadro + vykonnou grafiku, cokoliv od Enermaxu a Seasonicu je dobre (tenhle Corsair je vlastne vylepseny Seasonic)
to same se da rict i o 82+ znacce. .

Ok díky moc asi vemu ten seasonic

Jasně "vem", asi už tak 78, ale neva čím vice tím lépe.
DrŠahlo a ty Kordulko jste príma dvojka.

Neplet se do toho Pole.Dr.no64 tak jsem ty otáčky snížil ještě na 50%.Předtím měli 1850RPM a nyní 1430RPM.Je to bezva tiché.Ten můj procesor může mít v idle až 40stupnu a já mám 35,tak že bych se toho nebál.Někdo to má klidně i na 1000RPM

tak to muzes klidne jeste snizit, ja nekdy zadni vetrak, kvuli hluku vypinam a teplota mi ve skrini naroste akorat o 10'C , do 50'C zadny strachy, pokud to bude dosahovat v zatezi, tak uz vubec ne, kriticka je az 105'C pri ktere to obvody v cpu vypnou

Ok díky moc Po snížení mám 1469RPM a teplota v idle nepřesáhne 35stupnu,tak že paráda.Díky

Ještě se tě chci zeptat.Jaký znáš prosimtě programy na měření teplot?(ten jak si mi tam nabízel,tak ten má všude vir)

everst a siw, normalne stahnout z jejich stranek, reg cisla na everest se daji najit na netu, ale neni to potreba, staci to pouzivat i v trial verzi

Intel Core 2 Duo E4500
Minimum/Maximum operating temperature 5 - 73.3 °C
To jsem blázen, ale tady se asi spletli a nečetli Chip.

No nečetl jsem Chip.V idle mám 35stupnů a v zátěži 62stupnů,tak že vše v poho.

Když zátěž, tak CPU – OCCTP / Linpack
( před použití programů si o něm přečti )
Bude hůř, jen co dorazí " tropy " a procesor se s tímto nastavení usmaží jak řízek.

Kecáš.Tak smůla v zatěži mám sotva 40stupnů.Parádní!Pole tobě věřím pěkný víš co

a v nejhoršim tomu můžu zvýšit otáčky.Běží mi to na 50%.

von jenom strasi, i v lete to pojede hezky, nicmene az bude salat tak bych ty otacky zvednul . .