» Poradna » Programy

ArcMap-ve skriptu na této stránce došlo k chybě-po úpravě registrů

(problém jsem si způsobil nejspíš sám, jedince, kteří my sem přijdou napsat, že jsem vůl, prosím, aby se nevyjadřovali, nijak mi to totiž nepomůže v řešení problému. díky za pochopení. )Zdravím,mám takový problém po úpravě registrů. Když chci v Arcgisu, konkrétně v arcmapu spustit funkci project raster, tak na mě vyskočí chybová hláška -> ve skriptu na této stránce došlo k chybě. řádek 75, znak: 4, chyba: neplatný ukazatel, kód: 0, URL: C:\Users\hp\AppData\Roaming\ESRI\Desktop10.5\ArcToolbox\Dlg\mddlgcontent.htmpředtím vše normálně fungovalo. ano, je to má chyba s největší pravděpodobností. na internetu jsem si našel sofistikovaný návod na trvalé vypnutí windows defenderu přes úpravu v registrech. viz.: https://www.cistepc.cz/jak-vypnout-windows-defen... zkusil jsem to podle toho upravit, bohužel vlastní blbostí a nepozorností jsem upravil registr který tam je o úroveň výš - Microsoft místo Windows defender. V Microsoft jsem změnil hodnotu z defaultní (není nastavena žádná hodnota) na 1. pak se začala objevovat zmíněná chyba v arcmapu. Zkusil jsem to nastavit na 0 a nic, ani když políčko vymažu, tak to pořád nejde a hlavně se tam už zpátky neukáže to defaultní-není nastavena žádná hodnota. Zálohu registrů jsem si samozřejmě neudělal. Děkuji za případné rady

Odpovědi na otázku

mno, pokud ses vrtal v registrech, tak asi budeš muset udělat reinstal, pokud tam nemáš bod obnovy, kam by ses mohl vrátit.ArcGIS má nějaký sofistikovaný licenční server a hlídá si kdeco, takže ti nejspíš nepomůže ani support z ArcData.

toho jsem se obával, ale dík za odpověď.

Tak problém vyřešen. Stačilo jít přes ovládací panely, na kartu odinstalovat software, vyhledat v seznamu programů arcgis a dát odinstalovat/změnit a pak opravit instalaci. Chvíli to vypadalo, že se to seklo, pak to začalo běžet, celkem to trvalo tak 45 min a už mi arcgis funguje :)