» Poradna » Notebooky

Apple Macbook Air 13"

Dobrý den,Zvažuji koupi macbooku Air 13"... Ale nevím, jestli je tak dobrý, aby se to rovnalo té děsivé ceně... Máte s ním někdo zkušenosti?

Odpovědi na otázku

co je na cene desiveho ? kazdopadne bych sel radsi do retiny nebo do macbooku 12" ale ten je fakt spis na prenaseni, vydrz u 13" retiny sem mel pri tvorbe v textovem editoru + web+fb+mp3 kolem 15-20 hodin na nabiti, za me top notas s jednim z nejlepsich displeyu na trhu a pokud nehrajes hru tak vetracky neuslysi ani slepec

jj něco jako je BMW u aut je apple macbook u notebooků

Tvá otázka zní sice jednoduše, ale odpověď až tak jednoduchá není. Pokud se nemýlím, tak macbook air má stále v základu operační paměť 4 GB. Již před dvěma lety uživatelé si předpokládali, že novější verze bude mít v základu 8 GB. A ono stále nic. V základu používá procesor i5. Teoreticky by to mohlo dostačovat, ale je to i5 čtvrté generace. I ostatní hardware zůstává v základu již několik let nedotčen a vyvíjí se OS, který však vyžaduje relativně časté záplaty oproti dřívějšímu stavu a také se trochu vyvíjí periferie.....Takže mám-li to shrnout, tak ve srovnání s konkurencí cena stále jde, ale jen díky tomu, že 'zamrzl' již několik let hardwarově vývoj levných či standartních notebooků.

Osobně jsem měl možnost zkusit MB Pro a nijak mne nenadchl. Jasně, kovové tělo, luxusní vzhled atd. je super, ale notes mám hlavně na práci a ne na machrování nebo slintání nad designem.OS pro mne totální krize - úplně jiný koncept ovládání, skoro nic nešlo nastavit jinak, protože Apple zjevně ví lépe než vy sami, jak to nastavit.Osobně bych si vybral jakýkoliv jiný notebook s Windows nebo bez něj. Nejpodstatnější stejně je, co na tom vlastně budeš dělat a jaký software chceš používat.

Přiteli, právě ti píšu z macbook pro...Macbook je dokonalý pro práci, vývoj aplikací a webů. Je spolehlivý, neseká se, má kvalitní hliníkové tělo. Photoshop na něm běží lépe než na Winech. Gesta na touchpadu a virtuální plochy jsou k nezaplacení (W10 se může jít zahrabat). SSD přes PCI je fofrJENŽE: Hry - shoříš jako papír Office - MS office je nejrosšířenější a kolikrát jsem měl problém s formátováním dokumentu(i když mám MS office 2011 a ten je pouze En)RETINA - jedině retina, protože rozlišení CCA 1440 X něco je strašnéBOOTCAMP - Dualboot - OS X a Win - Macbooky jsou nejspolehlivější PC na WinechJestli bych kupoval nový notebook, koupil bych opět Apple na vývoj a Dell na ptákovinyJeště jedna věc... Neupgraduješ RAM, takže počáteční investice je důležitá

Mluvíš o macbooku nebo o softwaru? Vidíš dvojmo nebo neudžíš myšlenku?

Je rok 2015, takže už tu jsou celkem schopné alternativy jako Dell XPS, HP Spectre, HP Elite, HP Folio. Pokud "nevíš", tak nejspíš není dobrý pro tebe. Ostatně je hezké že apple macbook 13" má procesory Iris grafikou 5100, ale je to houby platný, když to nestíhá uchladit.Za mě Macbook 13" nemá význam (15" je jiná káva). A navíc u něj je taky k popukání, že k němu dávaj poddimenonzovaný napájecí adaptér 88W.

13" Air má jednu obrovskou slabinu a to je opravdu mizerná obrazovka. Jinak na běžnou práci celkem dostačující stroj s královskou výdrží.Pokud bych měl volit konkurenci s Windows, tak Dell XPS 13. Tam ovšem vidíš, že cena Airu není nic moc hrozného. Jen mi přijdou líp naceněné vyšší specifikace XPS, protože Apple je opravdu nenažranej a za větší SSD nebo RAM si zákazníka slušně podojí.S novými Office 2016 mám zatím celkem problémy. 2011 fungovaly krásně i když byly jen anglicky.

Ahoj, od 5/2012 do 7/2015 jsem disponoval MBA 13''. Na práci super, na tu dobu skvělý výkon dostačující i po třech letech. JENŽE displej se za ty roky nezměnil a i letošní modely mají pravěkké rozlišení (!!). Rozhodně bych ti doporučil MBP, mnohem lepší displej RETINA a zároveň uživatelsky - displej u MBP zasahuje až do boků, je zde pouze gumový okraj. U MBA je ještě přechod sklo/hliník a fakt se tam shromažďuje prach a nejde to dát pryč. Já jsem vrazil 60 do 15'' MBP a MBA se mi povedlo ještě za 15k (NC 30k) prodat, takže se neboj do Applu investovat, cena nepadá tak rychle. Pokud však neupgradují displej u airu, rozhodně vol pro. F