» Poradna » Mobily

Apple Iphone plus 256Gb

Zdravím, kupuji iphone 8 plus 256Gb od čecha který se přestěhoval do Itálie. Iphone je nerozbalený. Mám ale problém, ten člověk chce abych mu money poslal předem na ucet a on by to pak poslal poštou, Ten člověk mi ale poslal svojí okopírovanou občanku a pas kvůli podvodu. A tak by mě zajímalo jestli by se dal kdyžtak nejak stíhat nebo najít (kdyby došlo k podvodu). Děkuiji

Odpovědi na otázku

Money mu klidně pošli, horší by bylo, kdyby chtěl peníze

Že vy tomu furt věříte.

A zde máš důvod, proč doklady nejsou v databázi PČR jako kradené:http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2017/... http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2017/... Údaje na nich jsou totiž upravené a databáze je tedy nezná. Pokud můžeš, přidej sem i ty doklady, co ti poslal on. Použít můžeš stránku ctrlv.cz.A pokud chceš mít jistotu, napiš mu, ať je pošle znovu, že jsou trochu nekvalitní nebo že chceš mít jistotu, že nejde o podvod a ať k tomu dá papírek s ručně napsaným dnešním datem. Buď už se rovnou neozve vůbec nebo se bude vymlouvat. Ale rozhodně se nebude obtěžovat vytvořit další foto. Je to moc práce a snazší je najít důvěřivějšího idiota než vyrábět důkazy pro někoho, kdo váhá.

Toto je tak usmevne.

Jistě je za velmi nízkou cenu že? Podvod jak vyšitej.

Děkuji všem, už jsem byl rozhodnutej mu poslat money ale nestalo se

Hoď sem ty doklady. Kdyby váhal někdo další, ať je tu co nejvíce verzí.

Jak je sem vložim?

Jako nahoře, třeba přes https://ctrlv.cz/Zkopíruješ obrázek, stiskneš ctrl+v a pak sem dáš odkaz, který to vygeneruje. A nastav to "navždy", ať to po 14 dnech nezmizí.

Opravdu hlupak.

Ajaj, další kandidát na hlupáka roku :D Ten člověk ti nepošle vůbec nic a ta jeho občanka je falešná nebo kradená. Jestli nevíš co s penězi, dej je na charitu, určitě budeš mít lepší pocit, než když je pošleš podvodníkovi.

Pěkně mu tam ta písmenka skáčou:https://ctrlv.cz/shots/2018/04/16/u83Y.pnghttps://ctrlv.cz/shots/2018/04/16/kdRH.pngKdyž se podíváš na pas, mají být přesně nad sebou. Což nejsou. A také je trochu vidět, že se při přehazování písmenek snažil držet v rovině i když není pas na foto úplně rovně. Takže "JAN" trochu ujíždí nahoru.A tato dvě "E", které jsou skoro vedle sebe, jsou také každé jiné (pravé je širší):https://ctrlv.cz/shots/2018/04/16/Kfl0.pngAle pro důvěřivce to bohatě stačí.

Zajímalo by mne, zda ten ksicht na občance je opravdu ten podvodník, nebo je to fotka nějaké "ztracené" občanky, kterou upravil.

100% "nájdená"

to by snad měla mít někde veřejně Policie i databázi ksichtů, jejichž doklady jsou takto zneužívány, aby si to mohl člověk zkouknout. Protože pravý majitel občanky ji určitě dávno nahlásil. Ale obávám se, že nic takového neexistuje.

Foto bude pravé. Ale zbytek je pozměněný, aby to nešlo v databází najít. Kdyby tam bylo hledání podle foto, pas by se tam našel. Ale je tam jen hledání podle údajů a ty není problém v photoshopu pozměnit.

tím pádem ti podvedení můžou podat trestní oznámení a je šance, že si PČR toho chytráka podle ksichtu dohledá. Nebo zjistí, že jde o občanku co je delší dobu hlášená jako zcizená a že ksicht na dokladu nemá s podvodníkem nic společného.

“od čecha který se přestěhoval do Itálie”Kedy ludia na tieto picoviny prestanu verit, ked tam bude ze sa prestahoval na inu planetu, ci aj na to naletia?

Proboha on se na tohle někdo musí ještě ptát? Takovejch lidí se nechalo na podobně trapně jasné podvody nachytat, a stejně se lidi nepoučí. Hlavně že budu mít "levný" iPhone...