» Poradna » Mobily

Aplikácia viac vybíja batériu

Používam aplikáciu, keď sa pozriem, koľko percentný podiel na vybíjaní batérie má, tak je tam údaj 5%. Aplikáciu používam ráno a večer asi tak hodinu. /Android 4.2.0/.Okrem rýchleho vybíjania batérie, môže nejako poškodiť OS ?

Odpovědi na otázku

Ospravedlňujem sa.Malo byť 50%.

Jméno té aplikace?

Beztak messenger

Čínska hudobná aplikácia Kugou. Je to svetová špička, ktorá prehráva skladby v bezstrátovom formáte./lossless/.

A ocividne i svetova spicka v optimalizaci spotreby energie... OS ti to neznici, teda pokud to jen prehrava hudbu (u cinskych aplikaci jeden nikdy nevi). Rozhodne bych se nejdriv podival jaka opravneni ta aplikace vyzaduje a pripadne pohledal alternativu... Muzes zkusit i instalaci na jinej telefon nebo tovarni nastaveni s naslednou instalaci, zda se bude chovat stejne... Pojud ano, tak bych ji prestal pouzivat...

Čínské aplikace jsou obvykle spíš světovou špičkou ve špionáži, tedy přesněji ve sběru informací z telefonu a jejich odesílání na čínské servery. V tom bych hledal zakopaného psa vysoké spotřeby ;) A jinak ano, pokud hobluješ denně 2 hodiny hudební přehrávač v bezetrátovém formátu, tak se na spotřebě baterie může dost významně projevit.

a taky mobil s 4.x androidem nebude nic nového, takže i stáří baterie se určitě projeví v rychlejším vybíjení

Kugou vyžaduje přístup např. k pořizování fotografií a videí, čtení kontaktů, přesné poloze pomocí GPS a sítě, čtení stavu a identity zařízení, přesměrování odchozích hovorů, atd. Na hudební přehrávač je celkem náročný. Ostatně proč poslouchat z mobilu flac cestou do školy/práce?

Koukám samé nezbytné oprávnění k přehrávání hudby :) A Milena jim to sežrala i s navijákem :D

No právě, asi tak...