» Poradna » Programy

Aplikaci na počasí

ahoj, která aplikace na počasí (android) je nejlepší, hledám co možná nejlepší (free) ale s dobrou předpovědí na 4 dny, aby to bylo např vysoko na horách přesné, což jsem zjistil, že je problém; kdejaká ukazuje že je v Salzburgu třeba 14'C ale když vyjedete lanovkou nahoru tak tam může být zima//Smazán troll "karetní hráč" (=joachym / olympie / René / fabia a asi milion dalších přezdívek).//

Odpovědi na otázku

windy.com - kombinuje nejvíce dostupný modelů a předpovědí, má jedno z nejširších nastavení pokud se v nich vyznáš a jako jediná má všechny modely zdarma

Zrovna v těchto případech je nejspolehlivější přímo zavolat obsluze horní stanice, popř. se zeptat dole. Obvykle bývají informace o počasí nahoře zobrazované v dolní stanici (teplota, mrholení, mlha apod.)

Ahoj, neviem ako vysokohorska predpoved ale mne sa na pocasie najlepsie osvecil yr.no - su to Nori a maju velmi presne predpovede

máme jinak v telefonu CHMU, ktera je presnejsi, YR NO (norska) nebo ceska, nebo jina ?

Co přesně ti brání to zkusit? Těch aplikací tam můžeš mít klidně 10 a když budeš třeba měsíc sledovat, jak jim to vychází, můžeš si pak vybrat tu nejlepší.

4 dny předpověď je v některých regionech dost hrubý odhad. Pokud se nepletu, tak na horách, nebo třeba na ostrovech je to tak proměnlivé, že je někdy problém i předpověď na další den...Jinak aktuální stav ti zobrazí meteostanice v daném místě - já používám třeba Weather Underground, možná maj i appku...