» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aplikace v režimu autostart spomalí systém

Ahoj, měla bych dotaz, pokud by si někdo našel chvilku na odpověď/radu, jak vyřešit mou "záhadu", byla bych moc ráda. Mám v pc jistou aplikaci (je to klient pro sledování kamerového systému, tato konkrétní část nezaznamenává, jen umožňuje nahlížet), jenže když se pustí po spuštění, neuvěřitelně to zaseká a totálně vysaje kapacity pc (disk, paměť, procesor) dle správce úloh. Pokud jej po spuštění zakážu (cmd, msconfig, po spuštění...), tak systém naběhne v klidu a pak mohu aplikaci spustit ručně. Sice je taky patrné zpomalení a to celkem dost, ale s pc se dá pracovat, reaguje a odpovídá. Jenže, jakmile jej spustím takto ručně a proběhne restart, je znovu zaškrtnuta jako povolená po spuštění a celý problém se zasekaným systémem se opakuje. Netušíte někdo prosím, kam/kde ještě co upravit? Děkuji za všechny rady. //upraven titulek dotazu z nekonkrétního "Po spuštění os"//

Odpovědi na otázku

Jestli to bezi jako sluzba, tak ji nastavit "na opozdene spusteni".Nebo do planovace uloh treba 5 minut po startu..?

Tohle konkrétně jako služba neběží, nějaká část z té celkové "kamerové" instalace ano, ale tento klient konkrétně ne. Asi by se to dalo "naplánovat", ale je mi divné, že když ho zakážu po spuštění, udělám restart, tak ok, je zakázaný. Pak jej ručně spustím, korektně ukončím a když se podívám do "po spuštění" je tam zase zaškrtnutý a po restartu se pochopitelně pouští.

Možná je to chyba té aplikace, nicméně zásadní je, že nepracuješ pod standartním, ale administrátorským účtem. Protože pokud bys pracovala pod standartním účtem, tak by i ta aplikace běžela s právy stand. účtu a nemohla by si bez vědomí a povolení admina autospouštění sama měnit/nastavovat.

OK, to je velice cenná informace, minimálně do budoucna. Děkuji (y)

... namiesto zákazu pri spustení by som skôr odporúčal vymazať ten program so zložky "Po spustení" a vytvoril odkaz na Ploche, prípadne ten odkaz so zložky "Po spustení" rovno premiestniť na Plochu. Je možné, že ešte treba skontrolovať aj spúšťané služby, prípadne zmazať aj spúšťanie toho programu v registroch. (Upozornenie - len pre náročnejšieho užívateľa, ktorý sa vyzná v registroch!)

Zakázat spuštění tam kde je povoleno - složka po spuštění/regisrt atp. zkontrolovat nastavení aplikace a zakázat automatické spouštění, pokud to je možné nastavit/měnit.

Zle naprogramovaný softvér, potreboval by opravu.