» Poradna » TV, audio a video

Aplikace sledovani TV a LG OLED 4K

Dobrý večer, máme rok starou LG OLED TV model CX a při sledování televize přes aplikaci sledovani TV, tak jsem si všiml, že u některých programů je kvalita dost mizerná. Například hudební kanál Retro, tak je kvalita obrazu doslova otřesná.V aplikace je sice možnost nastavení, kde sedá nastavit kvalita, ale ta podle mě nemá vliv na kvalitu.Potom je tam ještě možnost video formát, kde je pouze H.264.Nevíte, kde se dá nastavit vyšší kvalita?

Odpovědi na otázku

To nijako neovplyvnis, kvalita je taka v akej je to sirene - vysielane.Navyse specialne napr. prave retro - uz povodny zdroj byva casto biednej kvality, pri sireni - reenkodovani do H.264 sa to iba zhorsi.Ked je nekvalitny zdroj videa, tak na 4k TV hlavne vacsej uhlopriecky to viac "vynikne".BTW vo Full HD (1080p) dnes nevysiela temer ziadna ceska stanica sirena cez DVB-T2, Nova, Prima uz urcite nie, tusim CT niektore programy este ano.

Vyšší kvalita u 40-50 let starého klipu?Nebo se to týká i současných reklam?

Podle info to vypadá, že dost dobře na TV těžko. https://www.cnews.cz/dvb-t2-konec-vysilani-ret...

V HD vysílá "free" jen pár programů (hlavně ČT). Takže zaplatit ... A stejně nějaké staré klipy tam lepší nebudou.