» Poradna » TV, audio a video

Aplikace O2 tv na LG oled

Pěkný večer přeji, pořídil jsem si O2 Tv na Oled Lg a používám novou aplikaci pro televize Lg, vadimi, že po přepnutí programu, je napřed nízké rozlišení a potom se rozlišení zvýší na HD. U set-top-boxu se vysilaní nahravá do mezipaměti a až potom na obrazovku a tam tento problém není, chci se zeptat, zda to někdo řešil. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jestli to někdo řešil nebo neřešill, je irelevantní. Je to prostě vlastnost.

No to je možná irelevantně možné ??????, ale všechno se dá, tak nějak občůrat, poněvadž je spousta chytrých hlav a kutilů mezi námi...

Bohuzel, je to vlastnost te apky. Podobne to dela i HBO GO

Ne, všechno se opravdu "občůrat" nedá. Tedy za předpokladu, že si neumíš tu aplikaci naprogramovat sám jinak. Mimochodem, ono to je schválně, aby přepnutí programu bylo rychlejší. Určitě by šlo udělat to tak, aby to rovnou naběhlo v HD, ale potom by trvalo mnohem déle, než by se po přepnutí programu objevil nějaký obraz. Takže neřeš, není jak to změnit.

Otázka je proč se to nenahrává do mezipaměti televize a potom až vyšle na obrazovku, jako je tomu u tv boxu, pak to tedy vypadá, že aplikace nemají v televizi mezipaměť a proto k tomu dochází...

A odpověď jsem ti napsal výše. Aby přepnutí programu netrvalo tak dlouho. Logicky, v HD trvá mnohem déle, než se naplní vyrovnávací paměť. A tu samozřejmě musí mít i TV. Obecně jakékoliv zařízení pro přehrávání streamovaného videa přes internet musí mít vyrovnávací paměť, protože datový tok přes internet není nikdy dokonale stabilní, ale tečou s přestávkami.

Abych to upřesnil, než vůbec zařízení pustí obraz na obrazovku, musí mít určitý minimální časový úsek videa ve vyrovnávací paměti, jinak by hrozilo, že se to zpočátku bude sekat. No a aby se nečekalo tak dlouho, než se paměť náplní a může naskočit obraz, tak se nejprve nastreamuje pár sekund v SD rozlišení, ty se začnou přehrávat a mezi tím se už do vyrovnávací paměti natahuje obsah v HD. Takže znovu, aplikace je tak udělaná, aby přepínání programu netrvalo ještě déle, než i tak už trvá a ty s tím nemůžeš dělat vůbec nic. Můžeš se samozřejmě podívat, jestli ta aplikace nemá možnost v nastavení tohle změnit, ale je to nepravděpodobné.

Ale kulový, i v set-top boxu (tedy přímo v tom od O2) se stane, že to po přepnutí z kanálu na kanál naběhne v nižším rozlišení. A mimochodem tu TV i STB máš připojené samozřejmě kabelem a ne přes WiFi?

Takže kulový jo , mám toho vyzkoušeno dost, tv box tesla, google tv, tv stick xiaomi a vzdy se program přepnul již v HD a kupodivu jsem byl pokaždé na wifi...
Takže vím jak se kdy co chová, proto mě překvapuje, že telka přes kabel nabíhá takto, jinak bych to vubec neřešil...

Mi se O2 TV v Amdroid tabletu vzdy pousteli v nizsim rozliseni a za chvili skocilo na HD

A pokusil ses aspoň trochu pochopit vysvětlení, které jsem ti napsal?

Zbytecne. Nepochopil ze Web OS je neco jineho nez Android, nebo Android TV.