» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aplikace Mapy.cz ve Windows 10

Ahoj, již dva dny se mi na žádném PC (i v práci) nezobrazuje náhled letecká mapa (pozadí) v Mapy.cz, v aplikaci přímo v PC. Používám je denně a chodilo to bezva až doteď. Přímo online na internetu to jde. Ze Seznamu mi zatím neporadili, nestalo se vám to někomu? Nevíte jak to řešit? Aplikaci jsem i přeinstaloval a nic. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

V jaké aplikaci prohlížíte mapy.cz na PC? Nevím o tom, že by nějaká aplikace pro PC existovala. Znám aplikaci jen pro mobil. Mapy.cz v PC v prohlížeči fungují.

Pravděpodobně aplikaci z MS Store.

z MS Store, je uváděna pak jako nainstalovaná aplikace Mapy.cz

A když si otevřeš mapy.cz v prohlížeči?

V prohlížeči to letecká funguje, ale já si plánuju trasa přímo v počítači v aplikaci, je to pro mě šikovnější.

Abych pravdu řekl, ani jsem nevěděl, že mají aplikaci pro Windows, tam jsem to používal vždycky přes prohlížeč. Aplikaci mám v mobilu a prohlášenou pod stejným seznam.cz účtem, jako na počítači. Ale je možné, že ta appka je lepší, taky ji vyzkouším. Akorát v ní teď musí mít chybu, když to tam nejde

Tak jsem to taky zkusil a opravdu jim tam letecké snímky nefungují. Nicméně abych pravdu řekl, nevidím v té aplikaci prakticky žádnou výhodu proti mapy.cz otevřené přes webový prohlížeč. Respektive vidím tam jeden jediný rozdíl, že v té aplikaci se dají stáhnout mapy jako off-line. Ale to má smysl maximálně tak v tabletu nebo notebooku, se kterým se člověk pohybuje mimo internet. Ale pokud to používáš jen doma na plánování trasy, tak je úplně zbytečné dělat to přes aplikaci a úplně stejnou službu udělají mapy.cz přes webový prohlížeč.

Tak ze zvědavosti jsem zkusil tu aplikaci z MS Store, letecké mapy se skutečně nezobrazují, asi tam mají nejakou chybu. Takže čekat na opravu, nebo používat mapy přes webový prohlížeč.

díky, myslel jsem si to

Je to cca 2 dny co se částečně aktualizovaly offline mapy. Možná to nějak souvisí.

Osobně si teda trasu naplánuju v Mapy.cz v prohlížeči, uložím do vlastních tras či jak se to jmenuje (dříve Batůžek) a v mobilu / tabletu s Androidem a natahanými offline mapami se na chvíli připojím a synchronizuju, takže se mi tam natahají ty trasy, zájmové body apod. uložené na PC.

Potvrzuji, taky mi letecké mapy nejdou. Závada tedy nebude na "našem přijímači". Nezbude než počkat až to opraví.