» Poradna » Ostatní

APK Mirror - je bezpečný?

Zdravím, stahovali jste si někdy něco přes APK Mirror a důvěřovali byste této stránce?Dají se zde stáhnout třeba aplikace které v naší zemi nejsou na Google play dostupné.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Web APK Mirror je bezpečný. Ale jestli jsou bezpečné i aplikace z něj, to ti nezaručí nikdo. Je to čistě individuální záležitost, klidně 99 aplikací může být bezpečných a 1 nebezpečná.

Ano dají se tam stáhnout aplikace, které u nás nejsou dostupné.Co se týče důvěry, tak se říká důvěřuj ale prověřuj. Já jsem taky jednou potřeboval nainstalovat apk z neoficiálního zdroje. Jestli jsem to stahoval z apk mirror nebo odjinud si nevzpomínám. Ale vím, že jsem potřeboval nainstalovat starší verzi jedné hry, protože v posledním updatu mi to nefungovalo správně a nechtěl jsem čekat nějaký ten měsíc na další update, až to autoři opraví. Od někud jsem si stáhl apk předchozí verze aplikace. V první řadě jsem zkontroloval, že HASH uváděný na webu se shoduje s hashem staženého souboru. Dál jsem hledal zda ten hash se opravdu shoduje s hashem předchozí verze, která byla na play store. To byl docela oser, ale nakonec se mi někde podařilo dohledat všechny hashe všech verzí z play store, ale bylo tam toho požehnaně. Jedna aplikace tam byla tisíckrát, protože se to rozprcalo podle architektury procesoru, rozlišení displaye, verze androidu a já nevím čeho dalšího. Ale vím že se mi nakonec podařilo ověřit, že hash se shoduje. Až pak jsem v mobilu povolil instalaci z neznámých zdrojů a nainstaloval si stažené apk.

A pokud důvěřuješ GP, tak proč? I tam se dá šlápnout do ... Viz např. https://www.fonetech.cz/smejdi-znovu-napadli-goog...

pokud nedůvěřuješ apkmirror, tak zkus alternativu HUAWEI AppGallery nabízenou huaweiem

Co na to řekne Google Protect?

jak to mám vědět, na mém obstarožním lg g4 neříká nic

jakmile si do androidu začneš stahovat aplikace z jiných zdrojů než Play Store, tak to uplně bezpečný není... Pokud ale v telefonu nemáš nějaký citlivý aplikace typu banka, důležitej mail, důležitý poznámky, kryptopeněženky, účty na kterejch ti záleží (FB, Google, důležitý potvrzovací SMS atp.) tak si tam instaluj co chceš.. co by se tak asi mohlo stát ?