APC Smart-UPS 1500VA - nejde?

Mam ho asi 6 let. Pred tremi lety jsem si menil aku, vse ok.Nedavno zacal opet pipat (tedy kvuli baterce). Nemel jsem cas to resit, zase tak dulezite to nebylo. Jednoho dne tam ale prijdu a UPS je vypnuty. Ted nejde vubeczapnout. Moje otazka je, jestlize baterka "umrela", jestli je mozne, ze vubec nereaguje (cekal bych aspon ze bude pipat, svitit nebo tak neco). Jestli neodesel UPS. Nerad bych ted kupoval za 2 tisice baterku a pak zjistil, ze shodou nahod prestala fungovat nejaka ektronika. Takze jestli ma nekdo zkusenost a je to normalni stav a staci koupit zase baterku a ono to nabehne (coz se me prave zda divne, cekal bych ze aspon neco svitit musi). Dekuji za info.

Odpovědi na otázku

Baterky odchadzaju rozne. Niektore maju napatie, ale nemaju prud, niektore sa doslova upecu a roztecu (videl som na vlastne oci), a niektore sa skratnu a odpalia nabijaci obvod. Vovnutri UPS je v pripade poskodenej baterky uplne vpohode aj 80 stupnov cim trpia niektore suciastky (kondenzatory). Vymen baterky a pojde to (snad) zase dobre.

Také to mohlo vyrazit pojistku. Je vzadu, takový oválný černobílý čudlík. Co vím, tak to není opravitelné.

vyskušaj napojit na povodne kable inu bateriu(kludne aj s menšov kapacitou ale s rovnakym napetim obvikle 12v) prezry poistky a vieš načom si ja som mal v ups-ke taku atipicku bateriu(čo sa tyka rozmerov) a original by ma vyšiel cca na plovinu novej ups tak som kupil inu a zvečšou kapacitou a vyviedol dhšie kable,okrem toho sy ta bateria ulavy aj od tepla z vnutra ups, a cca po pol roku stači donej molou striekačkou doliat do každeho članku trochu destilovanej vody(cca 5ml na 12Ah-odinovu)toto je velmi vhodne najme na baterie ktore su vo vnutri ups to slovo bezudržbove je trochu prehnane,zaleži na vyrobcovy ako ma riešene ventilky na každom članku- alebo tie lacne maju len pas gumy cez všetky članky,tymto sposobom jej predžiš životnost a dost podstatne-hlavne to teplo im škodi

Budeš to muset nejdřív otevřít a zjistit, jestli baterky neroztrhaly ev. neroztekly a nezoxidovaly elektroniku.

VYŘEŠNO - opravdu stacilo koupit novou baterku (koupeno www.battery-import.cz az 1400kc, doruceno druhy den dopoledne). Spokojenost.Je vhodne rict, ze dva servisy me patrne "nahodou" spatne informovaly, ze UPS musi naběhnout (tedy rozsvítit LEDky) i bez baterie. Coz tedy není pravda.