» Poradna » Ostatní

Apc Back-ups pro 550

Dobrý den mám problém stim že koupil jsem novou baterii do záložního zdroje a na displeji záložního zdroje mi to ukazuje poloviční kapacitu nabité baterie přitom je plně nabitá ups má za sebou zhruba 3 roky tak prosím o radu která součástka má na starost hlídání nabité baterie a nebo jiný důvod za vše budu rád děkuji.

Odpovědi na otázku

tak tam vyskusaj inu bateriu ineho vyrobcu a bude zas ukazovat polovicnu kapacitu, tak vyskusaj v praxi co to robi. Ked nebudes spokojny s dobou zalohovania pocitaca, tak kup novu upsku

Baterie doma vlastním tři zkoušel jsem od různých výrobců jak nabýt tak i vybít

no a ? jak to dopadlo ?

Přes datový kabel jsem provedl kalibraci baterie při zatížení 30w jednoduché

A udělal jsi po výměně baterky aspoň jeden plný cyklus? (tj úplně vybít a úplně nabít)

Ano

Je tam potřeba udělat kalibrace - uměl to tuším powerchute pro přes ten sériový /USB port - nevím ale jestli u té UPS je i ten kabel

Děkuji vyzkouším

Citace ze stránek APC :Manual Calibration: Ensure Battery is charged to 100% before beginning Calibration Stop the Power Chute software from running and disconnect the serial, USB, or Ethernet cable(s). There must be at least a 30% load attached to the UPS during this procedure, and this load cannot fluctuate more than +/- 5%. THIS IS IMPORTANT Attach a non-critical load to the UPS and then force the UPS on battery by disconnecting it from utility power Allow the unit to run on battery until it turns off completely. The load attached to the UPS will drop. If the Load is not at least 30% or if the calibration is ended before the UPS drops the load, the calibration will not work. Plug the UPS back into the wall outlet and allow it to recharge (preferably turned off)

Thank you very much, it is as you write it, I downloaded it to the computer and everything can be set up. Thank you

komu to píšeš a proč anglicky ?

Asi nejspíše vám když je to pod vaší odpovědi na dotaz a anglicky proto prože článek co jste zkopíroval byl v angličtině tak jsem usoudil že neumíte český a nebo překládat tak proto Děkuji

Uvnitř UPS od této firmy lze v posledních letech vidět zhoršení kvality elektrolitických kondenzátorů. Součástka za pár korun versus spolehlivost důležitého zařízení jako je UPS. Nevím zda je to záměr nebo ne. Rozhodně je to ale smutné u této značky.