» Poradna » Web a internet

Antivirus zdarma

Dobrý den , koupil jsem si nový notebook a tak řeším jaký antivirový program si mám pořídit, až mi vyprší zkušební verze předinstalovaného antiviru. Myslíte že bude stačit kombinace Avast free+windows firewall? Také jsem slyšel kladné reakce na antivir Comodo, který obsahuje i svůj vlastní firewall. Popřípadě jaký jiný antivir by jste mi doporučily, jako běžnému uživateli. Děkuji

Odpovědi na otázku

Nejlepší z free je Avira. Mám ji a více lidí se ji chválí.

Jestli budeš spořádaný uživatel, bude ti Avast v klidu stačit, ale jestli hodláš stahovat hry a pod. tak ti nepomůže ani svěcená voda natož nějaký antivir :)Avast free sám používám a nikdy sem problem neměl..

Ideálne žiaden antivir bežiaci na pozadí, tiež nie taký, ktorý sa inštaluje do OS. Ale, sporadicky ti stačí prelustrovať dáta:- Start Emsisoft Emergency Kit je free a portable.- Adwcleaner,- SpyHunter4, verzia portable,- Dr.Web live cd/usb - z externého média.

Jak už někdo napsal.. pokud nejseš prase, tak bohatě postačí kombinace avast + windows fw.

Antivirusy má jediný smysluplný účel a to generovat tvůrcům zisk a ten zisk je hodně velký. pro samotné uživatele smysluplný účel antivirus nemá žádný, je to pro uživatele jen taková neškodná úchylka.

Já bych ti doporučila instalovat Sandbox

doporučila bych mu proto, že dotaz byl určen ženám.Sb není AV

Stačí Acronis True Image, či jiný zálohovadlo a pokud nebudeš stahovat ptákoviny nepotřebuješ žádný antivir.Ten se ti bude hodit tak jako tak.

Já už jedu nějakou dobu bez antiviru a jsem v pohodě. Antiviry jsou jen zpomalovače systému a stejně tě neochrání. Jen to chce při práci na PC přemýšlet. Jinak už jsem čistil spoustu PC, kde uživatelé měli (i placené verze) plně aktualizovaných antivirů a bylo jim to "plat prdný", protože si do systému zavlekli "virové novinky", které antiviry ještě neznaly.

Clapeček Pája od teplejch má jiný názor, Comodo je vlakovou lodí v urychlování OS.

MSSE / DEF / MBAM - hotovo.

Souhlas :) .Windows Vista / 7 => MSE + případně MBAMWindows 8 / 8.1 / 10 => Defender + případně MBAMNěkolikrát do roka provést základní kontrolu:MSERT: http://www.microsoft.com/security/scanner/en-us/de... Malicious software removal tool: http://www.microsoft.com/cs-cz/download/malicious-... Eset online scanner: http://www.eset.com/cz/domacnosti/produkty/on... Pročišťovat TEMP složky http://s20.postimg.org/ilvhftr8r/screenshot_4.pngmsconfig na záložce po spuštění http://s20.postimg.org/rmkkfr3jh/screenshot_15.png a odfajfkovat .vbe scripty a vše ostatní co by zde nemělo být.

Jaký máš windows, jestli 8.1 tak nepotřebuješ žádný protože už ho má windows v sobě je to Defender já na něj jedu už tři roky a v pohodě.

antivirus je nesmysl, pokud nemas v pc nejake dulezite firemni veci nebo domaci zbirku porna tak ti bude jen brzdit PC, antivirus uz 8 let nepouziam a sem naprosto spokojenej, je to jen umele vyvolane halo aby meli firmy co delaj antiviry prachy, vetsina "viru" ti jen sleduje na co klikas a uzpusobuje ti podle toho reklamy, jeden z milionu ti muze smazat bootovaci soubor coz jde opravit a aby ti nejakej znicil PC to si jen tak nekdo do sveta vypustit netroufne, bankovni prevody provadim z iPhonu kterej ochranu nepotrebuje, to bych na PC nedelal ani kdybych mel antivir jakejkoli

to comodo je docela dobrý .... mám ho asi 5 let a nemůžu si stěžovat .... osobně mám celou security suite ... drobnou nevýhodou jsou trochu větší aktualizace databáze,takže na poprvé to chvíli trvá,ale pak je to ok......

Chceš "by jste mi doporučily", ale neuvedeš typ a OS. Nový stroj má W8.1 ?? Pak zcela postačí jeho Defender. A chceš-li nutně paranoidní moloch Avast, nebudou si vadit, tj. kolidovat, zaznamenáš jen jisté zpomalení. Totéž "v bleděmodrém" u AVG. Jinak platí, že si má každý vyzkoušet, který AV bude nejméně zatěžovat jeho stroj a tedy i znatelně zpomalovat, čímž se např. Comodo vyznačuje. Osobně bych volil jednodušší Pandu (má slovenštinu) s omezením v nastavení, i když AV nepoužívám.

Comodo a zpomalovat ? ...... když ho necháš nastaven normálně,tak nezatěžuje..... jeho 10MB zabraný RAMky bych řekl,že patří k těm lepším hodnotám..... pokud nenastavíš Comodo tak,aby bylo v paranoidním režimu,když bude kontrolovat desetkrát všechny soubory při všech přístupech,tak je to úplně v pohodě .... zkus nainstalovat AVG a zjistíš,co zpomaluje ....

Chlapeček teplej a obsedant Pája se rozhodl dělat reklamu?? Jdi někam i s Antiviry a Comodem obzvlášť.

spokojený uživatel je ta nejlepší reklama

10MB? Tak určitě...