» Poradna » Notebooky

Antivirový program

Dobré ranko,Potřeboval bych poradit. Dodnes jsem používal na svém PC antivir Norton 360, ale právě mi skončilo roční předplatné. Poradili byste mi někdo nějaké free, ale i i placené antiviry. Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Děkuji :)

Avast, AVG, ClamWin Antivirus, Panda antivirus, Avira. Je jich mraky , staci dve slovicka do google.

Opravdu jsem netušil, že bych mohl hledat v googlu. jde mi spíš o to slyšet nějaký názor, kdo co používá a na co jsem třeba sám nepřišel. Jinak díky za tipy. :)

Silveron poslal zajimavy odkaz par vterin prede mnou. Mrknul by jsem se na neho ale asi by jsem sel do nejakeho znamejsiho antiviru. Nektere kousky maji sice pekne vysledky ale za to jsou casto nenapadne zamorene reklamou a navic ne kazdy je zdarma. Chce si to procist cim ktery disponuje.

Stačí free-https://www.comodo.com/home/internet-security/fr... placené verze mají něco navíc,ale pochybuji,že to v našich končinách využiješ.Jsou celkem tři verze,ale základ je všude stejný a tudíž free verze bohatě stačí,že jí ani placené verze většiny produktů nesahají ani po kolena asi vyjma kasperského.

Avira ne. Ten se do Windows tak "zažere" že nejde odinstalovat a Windows po jeho odstranění jsou poškozená. Zkušenost ze tří PC.

A navíc Avira poskytuje velmi mnoho falešných poplachů o tom, že v souboru je vir. Takže šmejd nebrat.

To asi mluvíte hlavně o PUPech (potenciálně nevhodný program). Mně takhle Avira označila všechny trainery ke hrám jako virus, nicméně stačilo odškrtnout, že chci, aby skenovala PUPy a všechna hlášení se rázem upravila a falešné poplachy se snížily na úrověň Avastu (moje zkušenost, neměl jsem čas si s tím víc hrát).

Není třeba, většina antivirů umí vyloučit dané adresáře / složky, často i přímo soubory které nemají být skenovány. Není třeba to uplatňovat komplet - riziko.

Dyť to tu už bylo milionkrát a vždy je výsledek stejný.Pobůchanci a zabržděnci ti budou nesmyslně radit nesmyslné antiviry.A normální lidé ti budou radit to, že antiviry jsou na íču.

Už tam máš tisíce mínusov zo strany "expertov" na totálnu hovadinu akým je v 21 storočí zbytočný antivírus... Radšej, keby mudrci poradili, aký si má stiahnuť free Firewall s paranoidným a interaktívnym režimom, napríklad No1 na trhu zn.: Comodo.

Pro firewall platí to samé, jsou na íču.A Comodo je odpad.

Máš úplnú pravdu, pre toho, kto nevyužíva bankové služby, kradne softvér po celej Zemeguli, naťahá si smelo do systému škodlivý kód, sprístupní svoje dáta IN/OUT komukoľvek, nepotrebuje ani antivir, ani veškeré softvérové, prípadne HW firewally ale ani formou nezabezpečeného modemu. Ideál, OS W98 prípadne WXP, ale bez SP1. Pozn.:Comodo free firewall pre lokalizáciu CZ jazyka, tvorí jednu ucelenú a prehľadnú databázu určenú laikom, ktorí v prípade záujmu dokážu postupom času zvládnuť nastavenie integrovaného, nie príliš prívetivého firewallu Vista-Windows 7/8*.

To, že jsou antiviry a firewally na íču platí pro všechny co sedí doma na zadku s podstolním počítačem u stolu nebo v posteli s nb.Platí to tedy i pro ty, kteří používají internetové bankovnictví, sám osobně internetové bankovnictví používám a to bez antiviru a klidně si i ten win forewall vypbnu, i když jej mám zaplý.Co má co kradení software společného s bezpečností na pc? S bezpečností tak akorát koreluje jestli je uživatel íča nebo není íča. Pokud není íča tak klidně kradnout může, protože používá bezpečné způsoby ošetření jako instalačka od výrobce software a používá jen ověřené software a způsob ošetření volí to bezpečné, například pomocí klíče, vygenerovaného klíče ve virtuálce, aktivací přes server mimo systém (např. z virtuálky), softwarem vlastnoručně kompilovaným a podobně. Pokud je člověk íča tak si obvykle tahá do systému cokoliv, u čeho není zaručena 100% bezpečnost, a pak bečí, takové íče netřeba řešit. To jsem též už odpověděl i na ten škodlivý kód.Spřístupňuje data in/out? Ale jak prosim tě? Já spřístupňuju své data na pc pouze pokud chci, např. spustím apache a ze sítě je dostupné pouze to, co chci a to pak využiju např. při přehrávání na tv.i XP je dávno mrtvý, dyť to tu propaguju, já osobně mám win 8.1 a za 3 měsíce budu mít win 10 RTM.Comodo je odpad a piš si o něm bláboly jaké chceš. A nějak nechápu na co běžný uživatel potřebuje něco nastavovat ve firewallu, já jsem myslím pokročilejší uživatel a ve (win) firewallu nic nenastavuju, občas tedy něco zkouším, jenže to konrétní mé zkoušení těžko bude dělat nějaký běžný uživatel. A nějak nechápu co ti vadí na win firewallu, kdyby náhodou by jej potřeboval běžný uživatel nějakým záhadným způsobem využít, přičemž nechápu na co, tak je jeho nastavení triviální a klikatelné.Takže asi tak.

Pokud máš osmičky, tak antivirus nepotřebuješ, jelikož mají integrovaného defendera.Pokud sedmičky, tak MSE http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/security-es... .

Pokud mas rad automat ochranu tak Bitdefender free, pokud jsi zkušený uživatel tak stačí MSE či Defender. Z placených ESET.

Ak si doteraz používal Norton 360 a bol si s ním spokojný, potom prejdi na Norton Security. Ak chceš iný AV, máš viac možností: Eset, Kaspersky, TrustPort.. Z free verzií postačí MSE - Defender.

A proč si ho neprodloužíš - Norton Reset !

To on asi zná, třeba jen není jako ty.

Anebo jako Ty - hloupý !

Vláda krade a Ty tady budeš moralizovat !

Já si hlídám své svědomí. Nějaká vláda je mi naprosto volná, na důchod si spořím sám. Nechápu co sem taháš politiku. Jako když oni zabijí ty také?

Budiž Ti země lehká !

Omyl, kdo chodí sem a na ŽivěCZ se nasměje tak, že má vystaráno na dlouhatánský život. A, i kdyby ne - stálo to za to.

můžeš se kouknout zde http://www.eset.com/cz/stahnout/domacnosti/ :) používám eset smart security již několik let a jsem s ním nad míru spokojený :)

Za me Avira