» Poradna » Programy

Antivir

Zdravím. Setkal jsem se s názorem, že moderní Windows defender není špatný a není třeba jiný antivirový program, protože PC jenom brzdí. Samozřejmě chápu že, kdo má mozek antivir nepotřebuje, ale jsem trochu paranoidní, tak se chci zeptat jestli je to s tím defenderem pravda.

Odpovědi na otázku

Tails je pro paranoiky. Běžnému uživateli stačí úplně normální linuxové distro - např. Kubuntu.

Pokiaľ si paranoidný - tak NIČ nie je pravda

neni

Je. Neexistuje nic,co by crackovače dokázalo zabrzdit. Běžný antivir, včetně Defenderu je jakýsi štít,který tě upozorní na nebezpečí,ale bitvu za tebe nevyhraje.

A proč tě to s ohryzaným jablkem vůbec "zajímá"?

?

Asi že jsi ze Dvora Klálové nad Labem.

Tam jsem bohužel nikdy nebyl

Ale je tam Safari.

Ano, Defender je zcela dostačující.Pro pocit jistoty doporučuji navíc cca 1x za 1 - 3 měsíce spustit preventivně AdwCleaner a MBAM (odstraňují adware a soyware, co si do PC natahal neznalý uživatel).

Je to pravda. V podstatě bys neměl potřebovat žádný antivir, ale když už tam ten defender ve Windows je, tak není důvod ho nepoužívat, nijak neotravuje.

Řeknu ti to tak avast avg Avia a atd už nejsou davno cu bývaly. Dnes se vyplati defender nebo když už chceš pořádný antivir tak si zaplatit eset nod32 na rok

WD je od verze 1809 porovnatelny s ostatnimi AV, bohuzel na nekterych PC spusobuje znacne spomaleni. Pokud to neni tvuj problem, klidne ho pouzivej.

Co ten Defender zkouším, tak jsen zjistil, že mi sice Defender ohlásí, že nalezl hrozbu a napíše i o jakou hrozbu se jedná, ale už mi neukáže, o jaký soubor se jedná. Takže naslepo můžu zakazovat a pak se divit, proč mi např. nějaký program, nejde spustit...